ادامه لیست :

جیمی بنت :

متولد ۹ فوریه ۱۹۹۶ در سالبچ کالیفرنیا . کارش را به عنوان بازیگر از سال ۲۰۰۲ با سریال های تلوزیونی آغاز کرد و سال ۲۰۰۳ یکی از بچه های شیطان بلای فیلم روز پرستاری پدر شد . بعد از آن بنت سال های پرکاری را پشت سر گذاشته و یکی از کودک بازیگران پرکار هالیوود بوده تا حالا که به سن جوانی رسیده و چون استیلش خیلی به درد فیلم های دخترکش نمی خورد! پیدا کردن نقش های مناسب کمی برایش سخت شده است! اینها مهمترین های کارنامه بازیگری بنت هستند : مجری اخبار : افسانه ران بورگوندی ، قطار سریع السیر قطبی {صدا}  (۲۰۰۴) ، گروگان ، وحشت در آمیتی ویل (۲۰۰۵) ، دیوار آتش ، پوزیدون ، طعمه کوسه {صدا} (۲۰۰۶) ، اوان توانا (۲۰۰۷) ، سفر ستاره ای ، یتیم ، فسقلی ها (۲۰۰۹) ، فیلم ۴۳ (۲۰۱۳) و ...

ابیگیل برسلین :

متولد ۱۴ آوریل ۱۹۹۶ در نیویورک سیتی . او هم از سال ۲۰۰۲ وارد حرفه بازیگری شد منتها از همان ابتدا با سینما شروع کرد و فیلم پرفروش نشانه ها ساخته ام نایت شیامالان . سال ۲۰۰۴ یک بار دیگر با بازی در فیلم خاطرات پرنسس ۲ : نامزدی سلطنتی مطرح شد اما شاه نقشش را سال ۲۰۰۶ و در ۱۰ سالگی به دست آورد ، نقش الیوی هوور در دوشیزه کوچولو آفتاب ساخته جاناتان دیتون و والری فاریس ، که بخاطرش نامزد اسکار و گلدن گلاب هم گردید . بعد از درخشش در این فیلم خانم برسلین کارنامه قطوری در بازیگری برای خودش دست و پا کرده اما هنوز نتوانسته درخششی را که با دوشیزه کوچولو آفتاب در فصل جوایز داشت تکرار نماید . مهمترین فیلم های کارنامه وی از بعد از سال ۲۰۰۶ به این قرارند : رزرو نمی کنیم (۲۰۰۷) ، حتماً ، شاید ، جزیره نیم ، کیت کیتردیگ : یک دختر آمریکایی (۲۰۰۸) ، محافظ خواهرم ، زامبی لند (۲۰۰۹) ، جنی جونز (۲۰۱۰) ، رنگو {صدا} ، شب سال نو (۲۰۱۱) ، تماس ، آگوست : اوسیچ کانتی ، بازی اندر (۲۰۱۳) . در حال حاضر هم فیلم های مگی و دختر نهایی را در نوبت پخش دارد .

کودی اسمیت مک فی :

متولد ۱۳ ژوئن ۱۹۹۶ در آدلاید استرالیا . بازیگری را از سال ۲۰۰۶ با فیلم و سریال های تلوزیونی آغاز کرد و سال ۲۰۰۷ با فیلم رمولوس ، پدر من محصول استرالیا اولین تجربه سینمایی اش را پشت سر گذاشت . سال ۲۰۰۹ با فیلم تحسین شده جاده ساخته جان هیلکات و بازی در کنار ویگو مورتنسن ، مورد توجه قرار گرفت و یک سال بعد مهمترین نقشش را در فیلم راهم بده بدست آورد که بازسازی آمریکایی فیلم موفق سوئدی "می گذارم بیاید" بود . سال ۲۰۱۲ صداپیشه نقش اصلی انیمیشن پارانورمن بود و در حال حاضر هم با فیلم پرفروش طلوع سیاره میمونها بر پرده سینماها حضور دارد و مشغول بازی در سریال جنگی گالیپولی می باشد که سال آینده پخش خواهد شد .

کالین فورد :

متولد ۱۲ سپتامبر ۱۹۹۶ در نشویل تنسی آمریکا . او هم بازیگری را از سال ۲۰۰۲ و از اصل جنس یعنی خود هالیوود آغاز کرد با فیلم های خانه ای در آلاباما و خنگ و خنگ تر ۲ . بعد از حضور در چند فیلم و سریال تلوزیونی و صداپیشگی در انیمیشن مورچه کش ، سال ۲۰۰۷ یک بار دیگر با فیلم به نام پادشاه در کنار جیسون استتهام به سینما برگشت . اما باز هم چندان به چشم نیامد تا سال ۲۰۱۰ که در فیلم جک و لوبیای سحرآمیز بازی کرد . با اینکه فیلم چندان جالبی نبود و حتی به عنوان یک اثر سینمایی به رسمیت شناخته نشد موفقیت نسبی اش در شبکه نمایش خانگی باعث مطرح شدن نام کالین فورد گردید . البته کالین بخاطر بازی در نقش کودکی سم وینچستر سریال ماورالطبیعه هم چند باری دیده شده بود اما دوره موفقیتش از بعد از جک و لوبیای سحرآمیز شروع شده و این عناوین در کارنامه اش ثبت شده اند : فیلم های سینمایی ما یک باغ وحش خریدیم و گسستن و سریال های خانواده گای و جک و دزدان دریایی نورلند (به عنوان صداپیشه) و سریال زیر حباب .

تی شریدان :

متولد ۱۱ نوامبر ۱۹۹۶ در الکارت تگزاس . او پتانسیل بالایی در بازیگری دارد و نقش هایی را بدست آورده که کودک بازیگران انگشت شماری توان ایفای آنها را دارند برای همین با اینکه کارنامه قطوری ندارد اما خیلی از کارگردانان بزرگ هالیوود برای ایفای نقش در فیلم هایشان بدنبالش هستند . در حال حاضر فقط فیلم های درخت زندگی (۲۰۱۱) ، ماد (۲۰۱۲) و جویی (۲۰۱۳) در کارنامه اش دیده می شوند اما چندین فیلم دیگر را در نوبت اکران یا مشغول به کار دارند که مهمترینشان جاعل ، آخرین روزها در بیابان و اسکات علیه زامبی ها می باشند .

هیلی استنفیلد :

آخرین متولد سال ۱۹۹۶ فهرست ما! متولد ۱۱ دسامبر ۱۹۹۶ در لس آنجلس . از سال ۲۰۰۷ با سریال های تلوزیونی وارد دنیای بازیگری شد و سال ۲۰۲۰ برای اولین نقش آفرینی سینمایی اش در فیلم راست قامت برادران کوئن نامزد جایزه اسکار شد . بعد از آن مدتی غایب بود و سال ۲۰۱۳ که با چند فیلم به پرده سینماها برگشت آن دختر هنرمند و با استعداد کشف شده توسط کوئن ها را در نقش هایش نمی بینیم . با این وجود او هنوز خواهان زیادی دارد و مشغول بازی در چندین فیلم دیگر است . فیلم های بازی اندر ، سه روز برای کشتن و شروع دوباره مهمترین فیلم های خانم استنفیلد در یک سال گذشته بودند و فیلم های هزار قدیس و گام کامل ۲ مهمترین پروژه های آینده اش می باشند .

کلوئی گریس موریتز :

متولد ۱۰ فوریه ۱۹۹۷ در آتلانتا . از سال ۲۰۰۴ وارد حرفه بازیگری شد و سال ۲۰۰۵ اولین نقش سینمایی اش را در فیلم ترسناک وحشت در آمیتی ویل بدست آورد . با این وجود تا چندین سال بجز نقش های کوتاه در فیلم و سریال های درجه ۲ عمدتاً ترسناک ، چیز دیگری در کارنامه این دختر نوجوان ثبت نمی شد تا اینکه سال ۲۰۰۹ نقش کوتاهی در فیلم ۵۰۰ روز سامر بازی کرد که موفقیت و دیده شدن این فیلم پلی شد برای مطرح شدن نام خانم موریز . به این ترتیب سال ۲۰۱۰ چند نقش خوب بدست آورد و خیلی زود تبدیل شد به یکی از دختران معروف و البته خشن هالیوود! ؛ فیلم های اردنگی زن ، خاطرات روزانه یک پسر چلمن ، جک و لوبیای سحرآمیز و راهم بده این فیلم ها بودند و پس از آن هم خانم موریتز به بازی در فیلم های عمدتاً اکشن و ترسناک هالیوودی ادامه داده و حالا هر کارگردانی که برای ساخت چنین فیلم هایی دنبال یک دختر نوجوان می گردد اولین گزینه اش کلوئی گریس موریتز است . از دیگر فیلم های معروف با بازی وی اینها هستند : کشتار در تگزاس ، هوگو (۲۰۱۱) ، سایه های تاریک (۲۰۱۲) ، فیلم ۴۳ ، اردنگی زن ۲ و کری (۲۰۱۳)

آشا بتلفیلد :

متولد اول آوریل ۱۹۹۷ در لندن . سال ۲۰۰۷ با فیلم پسر رمبو پا به دنیای بازیگری گذاشت . سال ۲۰۰۸ با فیلم هولوکاستی پسری در لباس زندان مورد توجه منتقدان قرار گرفت و همان سال نقش کودکی موردرد را در سریال مرلین بازی کرد . سال ۲۰۱۰ بازی در دو فیلم مرد گرگی و بازگشت نانی مک پی را تجربه کرد اما شاه نقشش را سال ۲۰۱۱ در فیلم هوگو مارتین اسکورسیزی بدست آورد . آخرین بازی دیده اش هم به فیلم نچندان موفق بازی اندر بر می گردد که البته دوبله فارسی عالی آن فیلم را به یک شاهکار تبدیل کرده است! بتلفید در حال حاضر سرگرم بازی در سه فیلم ایکس بعلاوه وای ، هزار قدیس و پادشاهی از قصر می باشد .

میسا ویلیامز :

متولد ۱۵ آوریل ۱۹۹۷ در بریستول انگلیس . کارنامه قطوری ندارد و فقط یک نقش قابل ذکر دارد اما بخاطر همان یک نقش امتیاز قرار گرفتن در لیست ما را بدست آورده است ؛ نقش آریا استارک در سریال بازی تاج و تخت !

لئو هاوارد :

متولد ۱۳ جولای ۱۹۹۷ در نیوپورت بچ کالیفرنیا . ستاره رزمی کار نسل جدید هالیوود! اولین بار سال ۲۰۰۵ در یک نقش فرعی در سریال راهب دیده شد . اما از سال ۲۰۰۹ بود که بازیگری را بطور جدی آغاز کرد و قابلیت و توانایی اش در نمایش هنرهای رزمی باعث شد تا خیلی زود نقش هایی را بدست آورد که متناسب با این توانایی اش باشند . اینها مهمترین فیلم و سریال های فعلی کارنامه وی هستند : فیلم های سینمایی جی . آی . جوی : ظهور کبری ، فسقلی ها (۲۰۰۹) ، لوگان (۲۰۱۰) ، کونان بربر (۲۰۱۱) ، و سریال کاراته بازها .

ناتان گمبل :

متولد ۱۲ ژانویه ۱۹۹۸ در تاکوما ایالت واشنگتن . سال ۲۰۰۶ با ایفای نقش در فیلم نامزد اسکار بابل ساخته الخاندرو گونزالس ایناریتو بازیگری اش را آغاز کرد و سال بعدش در فیلم مه فرانک داربونت . بعد از بازی در چند نقش کوچک تلوزیونی سال ۲۰۰۸ در فیلم غوغا برانگیز شوالیه تاریکی کریستوفر نولان دیده شد و سال بعدش نقشی در فیلم مارلی و من بدست آورد . با این وجود تا سال ۲۰۱۱ نتوانسته بود توجهات را جلب کند تا اینکه در این سال نقش اول داستان دلفین را بازی کرد و فیلم در حد خودش چنان موفق بود که تا دو ماه دیگر شاهد اکران قسمت دوم آن خواهیم بود! با این وجود ناتان گمبل با وجود پر کار بودن هنوز نتوانسته جای پای محکمی برای آینده خود در هالیوود دست و پا کند .

زاخاری گوردون :

متولد ۱۵ فوریه ۱۹۹۸ در آک پارک کالیفرنیا . بازیگری را از سینما و با ایفای نقش های کوچکی در فیلم های می دونم چکار می کنی ، قانون جرجیا و گنجینه ملی ۲ (۲۰۰۷) ، آغاز کرد و بعد از آن در کنار بازی در چند نقش تلوزیونی بازی در فیلم های برادران بلوم و چهار کریسمس (۲۰۰۸) و صداپیشگی را در انیمیشن مادگاسکار ۲ تجربه نمود تا اینکه شاه نقشش را بدست آورد ؛ بازی در نقش گرگ هفلی ساده لوح در مجموعه خاطرات روزانه یک پسر چلمن . البته باز هم زاخاری در به بدست آوردن نقش های قابل توجه سینمایی ناموفق بوده و بیشتر به صداپیشگی در انیمیشن های تلوزیونی روی آورده است .

الی فانینگ :

متولد ۹ آوریل ۱۹۹۸ در ایالت جورجیا آمریکا . خوب است که آدم یک خواهر مشهور داشته باشد اما اینکه در شهرت خواهرش را پشت سر بگذارد یک چیز دیگر است! الی فانینگ اولین بار سال ۲۰۰۱ در نقش دو سالی خواهرش داکوتا در فیلم من سام هستم بر پرده سینماها دیده شد و پس از آن هم همین کار را در سریال تیکن تکرار کرد . اما اولین نقش واقعی خودش را سال ۲۰۰۳ در فیلم روز پرستاری پدر بدست آورد و پس از آن بازی در فیلم های بخاطر وین دیکسی (۲۰۰۵) ، بابل ، آشنا پنداری (۲۰۰۶) ، جاده احتیاط (۲۰۰۷) و چند فیلم و سریال تلوزیونی دیگر را تجربه کرد تا اینکه سال ۲۰۰۸ با بازی در وضعیت عجیب بنجامین باتن بطور جدی مورد توجه قرار گرفت و از آن به بعد در حالی که شهرت خواهرش رو به افول بود ستاره بخت الی خانم طلوع کرد . اینها مهمترین های کارنامه خانم فانیگ بعد از سال ۲۰۰۸ می باشد : فندق شکن (۲۰۰۹) ، یک جایی (۲۰۱۰) ، سوپر ۸ ، ما یک باغ وحش خریدیم (۲۰۱۱) ، جینجر و رز (۲۰۱۲) ، ملفیسنت (۲۰۱۴)

جیدن اسمیت :

متولد ۸ جولای ۱۹۹۸ در مالیبو کالیفرنیا . او هم بخاطر شهرت پدرش ویل اسمیت وارد دنیای بازیگری شده ، البته کارنامه قطوری ندارد اما به لطف پارتی پدرش همه این نقش آفرینی ها دیده شده اند . سال ۲۰۰۳ در سریال همه از ما هستند اولین تجربه بازیگری اش را پشت سر گذاشت اما بعد از آن فقط سینمایی کار کرده است ؛ در جستجوی خوشبختی (۲۰۰۶) ، روزی که زمین از حرکت ایستاد (۲۰۰۸) ، پسر کاراته باز (۲۰۱۰) و زمین آینده (۲۰۱۳) که در اولی و آخری با پدرش همبازی بوده و فعلاً هم مشغول بازی در پسر کاراته باز ۲ است . البته جیدن به خوانندگی هم علاقه مند است و خیلی دوست دارد پا جای پای پدرش بگذارد که قبل از مشهور شدن به عنوان یک بازیگر ، خواننده بزرگی بوده است اما تاکنون خوانندگی اش چندان به چشم نیامده و مشهورترین کارش ترانه مشترک "هرگز نگو هرگز" با جاستین بیبر می باشد که برای تبلیغ فیلم پسر کاراته باز خوانده شد .

گالیور مک گراث :

متولد ۱۵ آگوست ۱۹۹۸ در ملبورن استرالیا (وقتی آن بازی فوتبال مشهور در زادگاه گالیور برگزار می شده او سه ماهه بوده است!) . گالیور اولین بار سال ۲۰۰۸ در سریال شتاب بازی کرد و بعد از آن توانست در سه فیلم معروف هوگو (۲۰۱۱) و سایه های تاریکی و لینکلن (۲۰۱۲) نقش هایی بدست آورد که نشان می دهد با وجود کارنامه نچندان قطور و پربار ، هالیوود حساب ویژه ای روی او باز کرده است .

داکوتا گویو :

(ما آخرش نفهمیدیم داکوتا اسم دختر است یا پسر؟!) متولد ۲۲ آگوست ۱۹۹۹ در تورنتو کانادا . سال ۲۰۰۵ بازیگری را از سریال های تلوزیونی شروع کرد و کمی بعد هم نقش های کوچکی در سینما بدست آورد که چندان قابل ذکر نیستند . درخشش او سال ۲۰۱۱ با حضور در دو فیلم ثور و بویژه استیل خالص آغاز شد . سال بعدش در انیمیشن ظهور نگهبانان صداپیشگی کرد و سال ۲۰۱۳ بازی در فیلم ترسناک آسمان های تاریک را پشت سر گذاشت و امسال هم در فیلم جنجالی نوح (ع) در نقش نوجوانی حضرت نوح دیده شده است .

آرامیس نایت :

متولد ۳ اکتبر ۱۹۹۹ در لس آنجلس . همانطور که می بینید پیدا کردن نقش در هالیوود برای بچه هایی که اهل خود لس آنجلس و اطرافش باشند راحت تر است . آرامیس نایت هم تا به حال نقش های زیادی در فیلم ها و سریال های تلوزیونی بدست آورده (از سال ۲۰۰۵ به اینطرف) . اما تقریباً همه آنها نقش های فرعی بوده اند و به همین خاطر آرامیس در خود آمریکا هم بازیگر چندان مشهوری نیست با این وجود آنقدر کارنامه اش قطور و سنگین است که نشان می دهد او به طور جدی قصد ادامه حرفه بازیگری را دارد و آینده دیگری برای خودش متصور نیست . اینها معروف ترین های کارنامه وی می باشند : فیلم های سینمایی تسلیم (۲۰۰۷) ، رمز عبور (۲۰۰۹) ، خیزش شوالیه تاریکی (۲۰۱۲) و بازی اندر (۲۰۱۳) و سریال دکستر .

تی سمپکینز :

متولد ۶ آگوست ۲۰۰۱ در نیویورک (او هم در زمان وقوع حملات یازده سپتامبر در زادگاهش یک ماهه بوده است!) به لطف تلاش والدینش بازیگری را از همان بدو تولد در سریال های تلوزیونی به نقش نوزادان کوچک شروع کرد! و اولین نقش سینمایی اش را در سه سالگی در فیلم جنگ دنیاها بدست آورد! و سال بعدش در فیلم فرزندان کوچک دیده شد . بعد از دو سال غیبت ، سال ۲۰۰۸ به پرده سینماها بازگشت و از آن زمان دیگر رسماً یکی از کودک بازیگران سرشناس هالیوود بوده است با این قبیل فیلم ها : غرور و افتخار ، جاده انقلابی (۲۰۰۸) ، موذی ، سه روز بعدی (۲۰۱۰) ، مرد آهنی ۳ و موذی ۲ (۲۰۱۳) . هم اکنون هم سرگرم بازی در سری جدید مجموعه فیلم پارک ژوراسیک با عنوان دنیای ژوراسیک می باشد .

کوآنزاس والیس :

متولد ۲۸ آگوست ۲۰۰۳ در لوئیزیانا آمریکا . جوانترین و آخرین نفر در فهرست ما . سال ۲۰۱۲ با بازی در فیلم مستقل و تحسین شده جانوران وحشی جنوبی نامزد جایزه اسکار شد و رکورد جوانترین نامزد اسکار را به نام خود ثبت کرد . سال بعدش در فیلم برنده اسکار ۱۲ سال بردگی نقش کوتاهی داشت و امسال هم از و در فصل جوایز فیلم آنی را خواهیم دید ساخته ویل گلاک و در کنار جیمی فاکس .

+ نوشته شده توسط امین در سه شنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۳ و ساعت 20:42 |

سرمایه های جوان هالیوود ؛

آینده سینمای آمریکا از آن آنهاست؟!

تا قبل از دهه هشتاد میلادی ، سینمای هالیوود براساس نیاز ، به تعداد معدودی کودک بازیگر برای ایفای نقش در فیلم ها نیاز داشت که اغلب در سایه متداکتینگ بازیگری بزرگسال فیلم ها نادیده گرفته می شدند و تنها تعداد معدودی از آنها به شهرت رسیدند و تعداد معدودتری این شهرت را تا بزرگسالی حفظ کردند .

اما از دهه هشتاد با پایین آمدن میانگین سنی مخاطبان سینما ، نیاز به ساخت فیلم هایی با قهرمانان کم سن و سال بیشتر شد و خلق کودکان و نوجوانان همه فن حریف و باهوش تبدیل به یکی از سیاست های هالیوود گردید و به این ترتیب نیاز به کودک بازیگران بیشتر شد .

حالا اغلب کودک بازیگران معروف دهه های هشتاد و نود تکلیفشان در سینما مشخص شده . برخی از آنها به شهرت و معروفیت رسیده اند و راهشان را در سینما ادامه داده اند و برخی دیگر یا با سینما خداحافظی کرده یا در طبقات پایینی جهنم هالیوود به دام افتاده اند! البته چندتایی هم آنقدر راهشان را گم کردند که کلاً از حیات و زندگی این دنیا فارغ شدند!

حالا نوبت نسل جدید است . کودکان و نوجوانانی که در عصر اینترنت و دیجیتال رشد می کنند و دیگر مثل همتایان نسل قبل خود چشم و گوش بسته نیستند! آنها سرمایه های بلند مدت هالیوود هستند و بیست-سی سال دیگر شاید چند تایی از این سرمایه ها واقعاً جواب داده باشند .

در اینجا به طور مختصر به معرفی تعدادی از این بازیگران نوجوان و جوان می پردازیم (ملاک انتخاب بنده بازیگرانی بوده اند که از اول سال ۱۹۹۰ متولد شده و طی ۲۴ ماه گذشته هم فعالیت هنری قابل ذکری داشته باشند)

لیام همسورث :

متولد ۱۳ ژانویه ۱۹۹۰ در ملبورن استرالیا ، برادر کوچک کریس (ثور) و لوک ، از سال ۲۰۰۷ وارد حرفه بازیگری شده و با سریال همسایه ها (۲۰۰۷-۲۰۰۸) ، مطرح شد . سال ۲۰۱۰ با بازی در فیلم آخرین ترانه تبدیل به یک گزینه مناسب برای ایفای نقش های دختر پسند شد! و سال بعدش شاه نقش گیل هاتورن را در بازی های گرسنگی بدست آورد . اما لیام هم مثل برادرانش متمایل به نقش های اکشن است و نمی توانست برای نشان دادن قابلیت هایش در این حوزه تا دو قسمت آخر مجموعه بازی های گرسنگی صبر کند ، بنابراین در فیلم های بی مصرف ها ۲ (۲۰۱۲) ، عشق و افتخار ، امپایر استیت و پارانویا (۲۰۱۳) ، به ایفای نقش هایی نسبتاً اکشن پرداخت . حالا او بازیگر پرکاری است که علاوه بر دو فیلم آخر مجموعه بازی های گرسنگی ، چند فیلم دیگر مثل تریلر بریدن صخره را در دستور کار دارد .

کریستین استوارت :

متولد ۹ آوریل ۱۹۹۰ در لس آنجلس آمریکا . سال ۱۹۹۹ با بازی در نقش فرعی یک فیلم تلوزیونی آغاز کرد اما خیلی زودتر از اغلب افراد لیست ما راهی پرده سینما شد . اولین فیلم مهمش اتاق امن (۲۰۰۲) دیوید فینچر بود و بعد از آن در یک لیست نسبتاً بلند بالا از فیلم های هالیوودی حضور یافت که مهمترینشان عبارتند از بچه رو بگیر (۲۰۰۴) ، زاتورا (۲۰۰۵) ، پیغام آوران ، در سرزمین زنان ، بدرون وحش (۲۰۰۷) ، چه اتفاقی افتاد و جهنده (۲۰۰۸) . و سال ۲۰۰۸ برای خانم استوارت سال پرشش شد با فیلم سپیده دم یا همان گرگ و میش . با اینکه مجموعه فیلم های ضعیف سپیده دم اصلاً از سوی منتقدان تحویل گرفته نشدند اما فروش بسیار بالایی داشتند در نتیجه خانم استوارت هم در مرکز توجهات قرار گرفت و با بازی در فیلم هایی مثل در جاده و سفیدبرفی و شکارچی راه خودش را هموارتر کرد . الان هم روزهای شلوغ و پرکاری را پشت سر می گذارد و در پروژه های متعددی مشغول می باشد که مهمترینشان عبارتند از کمپ ایکس-ری ، ماریا فراتر از ابرها ، آناستازیا و سفید برفی و شکارچی ۲ .

اما واتسون :

متولد ۱۵ آوریل ۱۹۹۰ در پاریس ، نیازی به معرفی ندارد! او که نسبت به دو ستاره دیگر مجموعه فیلم های هری پاتر جوان تر است توانسته در این لیست ما جا بگیرد . خانم واتسون تا قبل از هری پاتر سابقه بازیگری نداشت اما بعد از درخشش در نقش هرمیانی گرینجر ، حالا هم توانسته در تعدادی از فیلم های مطرح و بدنه اصلی هالیوود بازی کند تا جای پایش در صنعت سینما بدون شخصیت گرینجر هم محکم باشد . فیلم هایی مثل هفته من با مرلین (۲۰۱۱) ، راز جاذبه گل شب بو (۲۰۱۲) ، حلقه بولینگ ، این آخرشه (۲۰۱۳) و نوح (۲۰۱۴) در کارنامه اما واتسون دیده می شود . فیلم بعدی با بازی خانم واتسون پسرفت ساخته الخاندرو آمنه بار خواهد بود .

توماس برودی سانگستر :

متولد ۱۶ می ۱۹۹۰ در لندن . از آن بازیگرانی است که چهره کودکی اش را حفظ کرده و هنوز برای ایفای نقش های جدی بزرگسالانه آماده به نظر نمی رسد! بازیگری را از سال ۲۰۰۱ با فیلم و سریال های تلوزیونی انگلیسی آغاز کرد تا اینکه سال ۲۰۰۴ با فیلم پرستار مک فی در هالیوود دیده شد . بازی های کوتاه اما زیبای او در دو فیلم تاریخی تریستان و ایزولد (۲۰۰۶) و آخرین لژیون (۲۰۰۷) تنها تصاویر ماندگار این دو فیلم در ذهن بنده هستند . بعد از آن هم توماس برنامه کاری پری داشته اما نه خیلی سطح بالا ، تا اینکه امسال در فصل چهارم سریال پر طرفدار بازی تاج و تخت دیده شده است (بنده که ندیدم!) . حالا توماس برودی سانگستر فرصت یافته یک بار دیگر در هالیوود مورد توجه قرار بگیرد . با بازی او فیلم های فرار از هزار تو ، شبح نورانی (ساخته آنتونی باگدانوویچ) و دزدان مغازه در دنیا (ساخته استفان کجاک) در حال تولید و آماده سازی می باشند . (بین خودمان باشد اما اگر توماس این چهره اش را تا ده سال دیگر حفظ کند شاید بتواند نقش دکتر هو را هم بدست آورد!)

آرون تیلور جانسون :

متولد ۱۳ ژوئن ۱۹۹۰ در باکینگهام شایر انگلستان . از سال ۲۰۰۱ او هم با فیلم و سریال های تلوزیونی کارش را آغاز کرد تا اینکه اولین نقش مهمش را سال ۲۰۰۶ در فیلم ارباب دزدان بدست آورد . سال ۲۰۰۷ با سریال های با من حرف بزن و تقریباً مشهور ، کمی بیشتر دیده شد اما باز هم تا سال ۲۰۱۰ صبر کرد تا شاه نقشش را در فیلم اردنگی زن بدست آورد . حالا فیلم های آلبرت نابس (۲۰۱۱) ، وحشی ها ، آنا کارنینا (۲۰۱۲) و اردنگی زن ۲ (۲۰۱۳) در کارنامه اش دیده می شود و امسال هم در دو بلاک باستر کاپیتان آمریکا : سرباز زمستان و گودزیلا دیده شده است که اولی زمینه ساز حضورش شده در انتقامجویان : عصر اولتران با نقش کویک سیلور!

جنیفر لاورنس :

متولد ۱۵ آگوست ۱۹۹۰ در لوئیزویل آمریکا . مهمترین ستاره لیست ما ، کسی که از همین حالا بارش را بسته و نامش را در تالار افتخارات هالیوود ثبت کرده است . از سال ۲۰۰۶ با فیلم و سریال های تلوزیونی بازیگری را آغاز نمود و بعد چند نقش فرعی در فیلم های درجه ۲ و درجه ۳ سینمایی بدست آورد تا اینکه سال ۲۰۱۰ با بازی در فیلم تحسین شده استخوان زمستان اولین نامزدی اسکارش را دشت کرد و مورد توجه تهیه کنندگان بزرگ هالیوودی قرار گرفت تا نقش میستکیو را در سری جدید مردان ایکس بدست آورد اما شاه نقش اصلی اش کتنیس اوردین مجموعه بازی های گرسنگی بود که او را یک شبه تبدیل به مشهورترین ستاره زن هالیوود نمود . البته خانم لاورنس حضور در سایر جبهه های بازیگری را هم فراموش نکرده . از بازی در فیلم های اسکاری دفتری با خطوط نقره ای و اخاذی آمریکایی و کسب یک اسکار و یک نامزدی اسکار دیگر تا فیلم های بنجل و ارزان قیمتی مثل خانه ای در انتهای خیابان! در حال حاضر خانم لارونس علاوه بر بازی در دو قسمت آخر مجموعه بازی های گرسنگی و قسمت سوم سه گانه اخیر مردان ایکس ، مشغول بازی در دو فیلم احتمالاً اسکار پسند سرنا (ساخته سوزان بیر) و جویی (به کارگردانی دیوید او راسل) می باشد .

شایلنه وودلی :

متولد ۱۵ نوامبر ۱۹۹۱ در سیم ولی کالیفرنیا . او هم از سال ۱۹۹۹ در فیلم و سریال های تلوزیونی حضور پیدا کرد و بویژه پای ثابت ایفای نقش های فرعی در سریال های پلیسی شد . تا اینکه اولین حضور جدی اش بر پرده سینما شد فیلم تحسین شده و نامزد اسکار فرزندان الکساندر پین که برای خانم وودلی هم یک نامزدی گلدن گلاب به ارمغان آورد . اما اگر فیلم های امسال خانم وودلی نبودند در این لیست هیچ جایی نداشت ؛ دو فیلم پر فروش واگرا و نقصی در ستاره های ما . در حال حاضر خانم وودلی فقط دنباله های واگرا را در دستور کار دارد اما هیچ بعید نیست هالیوود از او یک جنیفر لاورنس دیگر بسازد!

لوگان لرمن :

متولد ۱۹ ژانویه ۱۹۹۲ در لس آنجلس آمریکا . با توجه به اینکه اصل بچه لس آنجلسی (محله بورلی هیلز) است باید پارتی کلفتی در هالیوود داشته باشد چون من یکی که تا به حال چیز خاصی در بازی او ندیده ام اما یکی از فعال ترین و پر کار ترین کودک بازیگران سال های گذشته سینمای آمریکا بوده است! سال ۲۰۰۰ صاف با فیلم میهن پرست رولند امریچ شروع کرده و در یک لشکر از فیلم های بدنه اصلی هالیوود حضور داشته با این حال هیچکدام شاه نقشش نشده اند حتی پرسی جکسون! باید دید هالیوود تا کی می تواند آنقدر دنبال او بدود تا چیز بدرد بخوری در کارنامه اش بماند! از مهمترین فیلم هایی که بازی کرده می توان به این موارد اشاره کرد : آنچه زنان می خواهند (۲۰۰۰) ، رانندگی در ماشینها با پسرها (۲۰۰۱) ، تاثیر پروانه ای (۲۰۰۴) ، جغد (۲۰۰۶) ، شماره ۲۳ ، قطار ۳:۱۰ به یوما (۲۰۰۷) ، بازیکن (۲۰۰۹) ، پرسی جکسون و المپی ها : دزد صاعقه (۲۰۱۰) ، سه تفنگدار (۲۰۱۱) ، راز جاذبه گل شب بو (۲۰۱۲) ، پرسی جکسون : دریای هیولاها (۲۰۱۳) و نوح (۲۰۱۴) .

تیلور لاترن :

متولد ۱۱ فوریه ۱۹۹۲ در میشیگان آمریکا . او هم با فیلم و سریال های کم اهمیت تلوزیونی شروع کرد تا اینکه سال ۲۰۰۵ یکی از نقش های اصلی فیلم پسر کوسه ای و دختر گدازه ای رابرت رودریگوئز را بدست آورد . با این حال تا سال ۲۰۰۸ مورد توجه نبود و در این سال با فیلم سپیده دم به شهرت رسید و حالا بعد از مجموعه سپیده دم جای پای خوبی در سینمای بدنه اصلی هالیوود بدست آورده است . فیلم های روز والنتاین (۲۰۱۰) ، ربایش (۲۰۱۱) و قد کشیده ها ۲ (۲۰۱۳) از جمله فیلم های کارنامه وی هستند و فشنگ ها و اجرای جزر و مد را در نوبت پخش دارد .

فردی هایمور :

متولد ۱۴ فوریه ۱۹۹۲ در لندن . چند وقتی بود که از او خبری نداشتیم اما حالا کم کم در حال بازگشت به روزهای اوجش است . بازیگری را از سال ۱۹۹۹ با فیلم و سریال های تلوزیونی آغاز کرد و سال ۲۰۰۴ با سه فیلم دو برادر ، پنج بچه و شنی و جستجوی ناکجاآباد وارد هالیوود شد و مورد توجه قرار گرفت تا سال بعدش نقش اصلی چارلی و کارخانه شکلات سازی را بدست آورد . فردی تا چند سال بعدش مشهورترین کودک بازیگر پسر سینما بود و علاوه بر بازی در فیلم های مجموعه آرتور و نامرئی ها ، یک سال خوب (۲۰۰۶) ، آگوست راش (۲۰۰۷) ، ماجراهای اسپایدرویک (۲۰۰۸) و هنر چیره شدن (۲۰۱۱) ، به خاطر صدای تند و تیز و شیطنت آمیزش در فیلم ها و انیمیشن های سینمایی هم صداپیشگی نمود مثل قطب نمای طلایی (۲۰۰۷) و پسر فضایی (۲۰۰۹) . اما فردی هایمور دو-سه سالی غیبش زد و به نظر می رسید بخاطر حفظ چهره کودکی اش دیگر مورد توجه فیلمسازان نیست تا اینکه امسال با سریال پرطرفدار متل ارزان برگشت و حالا مشغول بازی در فیلم های کشتن فرانک (به کارگردانی تام هولند) و اسم من امیلی است می باشد .

الکساندر لودوینگ :

متولد ۷ می ۱۹۹۲ در بریتیش کلمبیا کانادا . یک گزینه ایده آل برای سینمای اکشن! از سال ۲۰۰۱ با حضور در فیلم های ویدئویی وارد عالم بازیگری شد و سال ۲۰۰۷ اولین نقش هالیوودی جدی اش را در فیلم جستجوگر : تاریکی بر می خیزد بدست آورد و بعد هم سال ۲۰۰۹ در فیلم مسابقه تا کوهستان ساحره دیده شد . سال ۲۰۱۲ با ایفای نقش کیتو در بازی های گرسنگی بازگشت و نشان داد که مستعد حضور در سینمای اکشن است بنابراین در فیلم موفق آخرین بازمانده نقشی بدست آورد و در سریال پرطرفدار وایکینگ ها هم به عنوان یکی از بازیگران اصلی وارد فصل دوم شده است .

جک گلیسون :

متولد ۲۰ می ۱۹۹۲ در کرک ایرلند . اگر از طرفداران سریال بازی تاج و تخت باشید که امیدوارم نباشید! مطئناً نمی توانید پادشاهی خبیث تر و نفرت انگیز تر از شاه جفری را در ذهنتان تصور کنید! تا قبل از این سریال مهمترین نقش آفرینی گلیسون نقشی کوتاه در فیلم سرآغاز بتمن کریستوفر نولان بوده است . با اینکه شاه جفری خبیث در فصل چهارم به درک واصل شده (که البته بنده ندیده ام چطوری؟!) و فعلاً فعالیت دیگری در برنامه های گلیسون دیده نمی شود اما هالیوود از چنین گنجینه ای به این راحتی نخواهد گذشت!

سلنا گومز :

متولد ۲۲ جولای ۱۹۹۲ در تگزاس . او را بیشتر به عنوان خواننده می شناسند تا بازیگر و اغلب نقش های سینمایی اش هم به نوعی با خوانندگی اش در ارتباط هستند . با این وجود در کارهای اخیرش نشان داده بیشتر متمایل به نقش های جدی است و تمایل چندانی به ادامه حضور در فیلم های کمدی-موزیکال ندارد . اینها مهمترین فیلم های کارنامه خانم گومز می باشند : بچه های جاسوس سه بعدی : بازی تمومه (۲۰۰۳) ، مجموعه آرتور و نامرئی ها {صدا} ، هورتون صدای هو را می شنود! {صدا} (۲۰۰۸) ، رامونا و بیزئوس (۲۰۱۰) ، مونت کارلو ، ماپت ها (۲۰۱۱) ، بهار نیمه کاره ، هتل ترانسیلوانیا {صدا} ، بعد از شوک (۲۰۱۲) ، گریز (۲۰۱۳) .

ازرا میلر :

متولد ۳۰ سپتامبر ۱۹۹۲ در نیوجرسی آمریکا . از سال ۲۰۰۶ وارد دنیای بازیگری شد اما اولین نقش واقعی اش را سال ۲۰۰۸ در سریال کالیفرنیایی بودن بدست آورد . سال ۲۰۰۹ با فیلم شهر جزیره به پرده سینما رفت و سال ۲۰۱۰ هم در فیلم هر روز به ایفای نقش پرداخت . بعد از این فیلم های کمتر مشهور و دیده نشده با دو فیلم لازمه راجب کوین حرف بزنیم و راز جاذبه گل شب بو مورد توجه منتقدان و تماشاگران حرفه ای قرار گرفت و حالا سرگرم بازی در دو فیلم مادام بواری و قطار سانحه دیده است . به نظر می رسد از او در آینده بیشتر خواهیم شنید .

جاش هاچرسون :

متولد ۱۲ اکتبر ۱۹۹۲ در یونیون کنتاکی آمریکا . از همان کودکی مشخص بود عزمش را جزم کرده تا در عالم بازیگری جایگاه درخوری کسب کند . از سال ۲۰۰۲ کارش را با فیلم و سریال های تلوزیونی آغاز کرد و خیلی زود اولین نقش سینمایی اش را در فیلم شکوه آمریکایی (۲۰۰۳) بدست آورد . با اینکه از آن زمان تاکنون در فیلم های سینمایی زیادی حضور داشته به نظر می رسد هنوز به دنبال شاه نقشش می گردد و حتی به نقش پیتا در مجموعه بازی های گرسنگی هم رضایت نخواهد داد! اینها مهمترین های کارنامه بازیگری وی هستند : شوت زنان و فریاد کشان ، منهتن کوچک ، زاتورا (۲۰۰۵) ، آر.وی (۲۰۰۶) ، پلی به ترابیتیا (۲۰۰۷) ، سفر به مرکز زمین (۲۰۰۸) ، سیرک عجایب : دستیار یک شبح (۲۰۰۹) ، بچه ها خوبند (۲۰۱۰) ، سفر ۲ : جزیره اسرار آمیز ، بازی های گرسنگی ، هفت روز در هاوانا ، طلوع سرخ (۲۰۱۲) ، بازی های گرسنگی : اشتعال (۲۰۱۳)

کامرون برایت :

متولد ۲۶ ژانویه ۱۹۹۳ بریتیش کلمبیا کانادا . دیگر مثل سابق مورد توجه نیست اما پتانسیل بازیگری که در کودکی از خود نشان داد باعث می شود حالا حالاها به بازگشت او امیدوار باشند . بازیگری را از سال ۲۰۰۰ با تلوزیون شروع کرد و سال ۲۰۰۲ که اولین نقش های کم اهمیتش را در سینما بدست آورد با نام مستعار کامرون کروگر در لیست بازیگران دیده می شد . سال ۲۰۰۴ با سه فیلم جدی تاثیر پروانه ای ، تولد و موهبت الهی لقب پسر ترسناک هالیوود را بدست آورد! سال ۲۰۰۵ در فیلم از سیگار کشیدنتان متشکرم عالی بود و سال ۲۰۰۶ با فیلم ترسنده گریزان عنوانش را حفظ کرد! اما بازی در بلاک باسترهای سال ۲۰۰۶ برایش خوش یمن نبود و نتنها در فرابنفش و مردان ایکس : آخرین ایستادگی نادیده گرفته شد ، بعد از آن هم در کارنامه اش دچار افت شد و اگر در مجموعه سپیده دم نقش الک را بازی نکرده بود خیلی وقت پیش فراموش شده بود . امسال او در سریال انگیزه دیده شده و فیلم دختر نهایی را در نوبت اکران دارد .

ویل پولتر :

متولد ۲۸ ژانویه ۱۹۹۳ در انگلیس . سال ۲۰۰۷ با فیلم پسر رمبو بازیگری را آغاز کرد و بعد از ایفای نقش در چند سریال تلوزیونی ، سال ۲۰۱۰ بخوبی از عهده نقش اوستاس کلارنس اسکراب در وقایع نگاری نارنیا : سفر با کشتی سپیده پیما بر آمد ، با اینکه فیلم فروش مورد انتظار نداشت و پولتر شانس بازی در دنباله های آن را از دست داد . سال ۲۰۱۳ فیلم کمدی پرفروش ما میلرز هستیم در کارنامه اش ثبت شد تا یک بار دیگر مورد توجه قرار گیرد و حالا فیلم های سرزمین شیشه ای ، بچه ها در عشق و دزدان مغازه در دنیا را در نوبت پخش دارد .

آنا سوفیا راب :

متولد ۸ دسامبر ۱۹۹۳ در دنور آمریکا . از سال ۲۰۰۴ با فیلم و سریال های تلوزیونی وارد دنیای بازیگری شد و سال ۲۰۰۵ با فیلم بخاطر وین دیکسی اولین تجربه سینمایی اش را پشت سر گذاشت و در چارلی و کارخانه شکلات سازی هم نقش ویولت پر مدعا را بازی کرد! سال ۲۰۰۷ با پلی به ترابیتیا بیشتر مورد توجه قرار گرفت و از آن زمان حضورش را در سینما با فیلم هایی مثل مدرسه جاسوسی (۲۰۰۸) ، مسابقه تا کوهستان ساحره (۲۰۰۹) ، روح موج سواری (۲۰۱۱) و راه راه بازگشت (۲۰۱۳) ادامه داده است ، البته این روزها بخاطر سریال خاطرات کری برادشاو بیشتر مورد توجه می باشد .

داکوتا فانینگ :

متولد ۲۳ فوریه ۱۹۹۴ در ایالت جورجیا آمریکا . یک دهه قبل معروف ترین بازیگر دختر نوجوان هالیوود بود اما حالا ظاهراً خواهرش گوی سبقت را از او ربوده است! از سال ۲۰۰۰ بطور فعال وارد فیلم و سریال های تلوزیونی شد و هیچ فرصتی را از دست نداد تا خیلی زود با فیلم من سام هستم (۲۰۰۱) وارد سینما شود . با اینکه مهمترین نقش تلوزیونی اش را در سریال ربوده شده بعد از من سام هستم بدست آورد اما عملاً با این فیلم وارد دنیای سینما شد و چنان کارنامه سنگینی را برای خودش جمع کرد که کمتر کودک بازیگری مشابه آن را داشته است . اینها مهمترین های کارنامه خانم فانینگ هستند : خانه ای در آلاباما (۲۰۰۲) ، گربه در کلاه (۲۰۰۳) ، مردی در آتش (۲۰۰۴) ، جنگ دنیاها (۲۰۰۵) ، تار شارلوت (۲۰۰۶) ، راز زندگی زنبورها (۲۰۰۸) ، فشار (۲۰۰۹) و نقش جین (یکی از اربابان خون آشامان) در مجموعه سپیده دم . داکوتا فانینگ البته در تعدادی انیمیشن هم به عنوان صداپیشه حضور داشته مثل فیلم کیم پاسیبل ، لیلو و استیچ ۲ و کورالین . با اینکه او این روزها همچنان پر کار است اما ظاهراً نقش های خوب و قابل توجهی بدست نمی آورد هرچند مطمئناً دوباره هالیوود روی خوشش را به او نشان خواهد داد حتی اگر شده بخاطر خواهرش!

سائوریس رونان :

متولد ۱۲ آوریل ۱۹۹۴ در نیویورک . از سال ۲۰۰۳ با سریال کلینیک بازیگری اش را شروع کرد و اولین نقش سینمایی مهمش را سال ۲۰۰۷ در فیلم نامزد اسکار تاوان ساخته جو رایت بدست آورد . از آن زمان در فیلم های زیادی حضور داشته اما اغلب آنها جزو شکست های بزرگ تجاری هالیوود قرار گرفته اند و جز یکی-دو مورد موفقیتی نداشته اند با این حال بازی خانم رونان در همه آنها مورد توجه بوده است . فیلم های شهر اِمبر (۲۰۰۸) ، استخوان های دوست داشتنی (۲۰۰۹) ، راه بازگشت (۲۰۱۰) ، هانا (۲۰۱۱) ، بیزانس (۲۰۱۲) ، میزبان (۲۰۱۳) و هتل بزرگ بوداپست (۲۰۱۴) از جمله فیلم های کارنامه اش می باشند و در حال حاضر هم چند فیلم در نوبت اکران دارد که رودخانه گمشده و بروکلین از آن جمله اند .

جک تی. آستین :

متولد ۳ دسامبر ۱۹۹۴ در نیویورک . نسبت به اغلب افراد این فهرست چهره ای کمتر شناخته شده برای ما ایرانی هاست چون علاوه بر اینکه تقریباً هیچکدام از فیلم هایش به فارسی دوبله نشده اند ، اصولاً بیشتر صداپیشه است تا بازیگر! به عنوان بازیگر فیلم های هتل سگها (۲۰۰۹) و شب سال نو (۲۰۱۱) مهمترین فیلم هایش هستند اما به عنوان صداپیشه در این انیمیشن ها حضور داشته است : مورچه کش ، قهرمان (۲۰۰۶) ، ریو (۲۰۱۱) ، کامبا (۲۰۱۳) و ریو ۲ (۲۰۱۴)

ادامه دارد ...

+ نوشته شده توسط امین در یکشنبه نوزدهم مرداد ۱۳۹۳ و ساعت 10:58 |

باز هم نارنیا!!!

اول از همه یک معذرت خواهی دوباره! چون می خواستم در این ایام عیدی کلی مطلب بگذارم اما چه کنم که سرماخوردگی دوباره حالم را گرفت! وقتی هم پشت کامپیوتر ، ببخشید ، رایانه ، می نشستم ناخودآگاه می رفتم سمت سایت ویکیپدیا و استخراج نتایج بازی های المپیک و بازی های آسیایی و ... خلاصه کلی سرم با این آمار و ارقام گرم می شود! کلاً بنده اینطوری هستم ؛ وقتی ویار چیزی می گیرم تا خودم را خالی نکنم دست و دلم سر کار دیگری نمی رود! درست مثل انگیزه نوشتن این مطلب! دوشنبه (دوازده فروردین) بیکار بودم و به خودم وعده تماشای چند فیلم جدید داده بودم اما نمی دانم چه شد که تا دوشاخه را زدم به برق یک دفعه نوستالژی نارنیا آمد سراغم!!! خلاصه زمانی را که برای تماشای فیلم های جدید کنار گذاشته بودم صرف دیدن سه فیلم نارنیا شد!

اما می دانید این بار که سه فیلم نارنیا را تماشا می کردم بیشتر از همه چه احساسی داشتم! دلم برای بازیگران آن زمان نوجوان این فیلم ها سوخت!

جورجی هنلی (لوسی) ، اسکندر کینز (ادموند) ، آنا پاپلون (سوزان) ، ویلیام موزلی (پیتر) و حتی ویل پولتر (اوستاس) و تا حدود کمتری بن بارنز (کاسپین) ، یک جورهایی با نقش هایشان در این سه فیلم گره خورده اند و با وجود برخی انتقاداتی که زمان اکران فیلم ها می شد ، حالا دیگر به نظر می رسد انگ نقش هایشان هستند!

اما چرا دلم برایشان سوخت؟ چون برای آنها بازیگری یعنی نارنیا! درست مثل کاراکترهایشان که بودن در دنیای واقعی را دوست نداشتند و بودن در نارنیا برایشان واقعی بود!

برای هر شش نفر آنها بازی در فیلم های نارنیا شاه نقششان است و احتمالاً تا آخر عمر همه آنها را بخاطر بازی در این فیلم ها خواهند شناخت! اسکندر کینز که بعد از "سفر با کشتی سپیده پیما" دیگر هیچ فعالیت بازیگری نداشته ، او الان ۲۲ ساله است . جورجی هنلی ۱۸ ساله هم بجز یک فیلم درجه۳ فیلم دیگری بازی نکرده ، چهار نفر دیگر هم با اینکه سر خودشان را حسابی گرم کرده اند اما بجر فیلم های درجه دو و سریال های بیخودی چیزی نصیبشان نشده است! حالا بن بازنز ۳۲ ساله کمی سرش شلوغ تر است و چون بازیگری را از خیلی قبل تر "پرنس کاسپین" شروع کرده پیدا کردن نقش های جدید برایش سخت نیست! اما برای بقیه آنها مطمئناً خیلی سخت است نقشی پیدا کنند که به اندازه فیلم های نارنیا جلوی چشم بیاوردشان!

و مشکل اینجاست که ظاهراً حالا حالاها دیگر از فیلم های نارنیا خبری نیست!!! بعد از اکران "وقایع نگاری نارنیا : سفر با کشتی سپیده پیما" با وجود حرف و حدیث هایی که درباره فروش فیلم ، عدم استقبال منتقدان ، و بخصوص عدم وفاداری فیلم به کتاب در جریان بود ، تهیه کنندگان اعلام کردند که پیش تولید فیلم های جدید را آغاز کرده و "خواهر زاده جادوگر" و "صندلی نقره ای" به ترتیب در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اکران خواهند شد ، اما ، حالا که در سال ۲۰۱۳ هستیم به نظر می رسد که این دو فیلم هنوز از مرحله پیش تولید فراتر نرفته و نه کارگردانشان مشخص است و نه بازیگرانش و این یعنی مطمئناً این دو فیلم در سال های از پیش وعده داده شده آماده نخواهند بود . به سایت تهیه کنندگان فیلم هم که بروید فقط یک مشت مصاحبه نوستالژیک تحویلتان می دهند و هیچ خبر خوشی درباره در جریان بودن پیش تولید و تولید فیلم ها دیده نمی شود!

خب با این حساب شاید دیگر آن شش نفر باید قید بازی در بقیه فیلم های نارنیا را بزنند!؟ در "خواهر زاده جادوگر" که فقط نقش ملکه جادیس وجود دارد و تیلدا سوئنتون هم در سنی است که تا بیست سال دیگر هم می تواند با گریم این نقش را بازی کند!!! در "صندلی نقره ای" کاراکتر اوستاس کلارنس اسکراب (که محبوب ترین شخصیت در بین شخصیت های نارنیا برای بنده است) نقش اصلی است و ویل پولتر بیست ساله هم بعید به نظر می رسد بتواند بزرگسال بودنش را در فیلمی که ماجرایش فقط چند ماه بعد از داستان "کشتی سپیده پیما" اتفاق می افتد پنهان کند! کاراکتر شاه کاسپین هم در این فیلم حضور کوتاهی دارد ؛ یک جا بسیار پیر است و در آستانه مرگ و جای دیگر که بعد از مرگ جوان شده و از اصلان می خواهد اجازه دهد یک نظر دنیای انسان ها را ببیند! و بن بارنز هم اگر بخواهد و بخواهندش می تواند با گریم در هر دو نقش ظاهر شود!

ممکن است سازندگان این دو فیلم بخواهند مثل فیلم های قبلی نقش هایی گذرا و چند ثانیه برای بقیه بازیگران اصلی در فیلم بگنجانند اما شاید امید واقعی جورجی هنلی ، اسکندر کینز ، آنا پاپلون و ویلیام موزلی این باشد که بعد از این دو فیلم ساخت "اسب و آدمش" به جریان بیافتد که در داستان آن ، پونسی ها پادشاهان و ملکه هایی بزرگسال در نارنیا هستند قبل از اینکه دوباره از کمد لباس رد شوند! که البته این امید هم علاوه بر اینکه به خود احتمال ساخته شدن فیلم بستگی دارد مشروط هم هست بر اینکه تهیه کنندگان بزرگسالی این چهار بازیگر را هم به اندازه کودکیشان بپسندند و نقش ها را به خودشان بدهند!

بعد از همه اینها (اگر ساخته شوند) می ماند چالش برانگیز ترین داستان یعنی "آخرین نبرد" که در صورت ساخته شدن باید برپایی قیامت در نارنیا و دنیای پس از آن را هم به تصویر بکشند و کمپانی والت دیزنی عملاً بعد از ساخت "شاهزاده کاسپین" می خواست از زیرش در برود و در نهایت هم امتیاز فیلم ها را به فاکس قرن بیستم فروخت!

در "آخرین نبرد" بجز کاراکتر سوزان پونسی که چون بزرگ شده باورش به نارنیا را از دست داده و آنقدر غرق زندگی خودش است که کنار بقیه در آن ماجرای کذایی نیست! ، بقیه کاراکترهای ریز و درشت (البته مثبت هایشان) شش داستان قبلی حضور دارند ، از حضورهای تک خطی و تک کلمه ای احوالپرسی در بهشت بگیرید تا نقش های اصلی! اما کی تولید بشود و اصلاً تولید بشود یا نه و موضوع قیامت و بهشت به چه صورتی در آن پرداخت بشود همه یک طرف و اینکه اگر کار به تولید "آخرین نبرد" کشیده شد چند تا از بازیگران فیلم های قبلی شانسش را خواهند داشت که خودشان نقشهایشان را بازی کند!؟

بخاطر همین چیزهاست که می گویم دلم برای بازیگران نوجوان فیلم های نارنیا می سوزد! مطمئناً کاراکتر "لوک اسکای واکر" سه گانه قدیمی جنگ ستارگان را یادتان هست؟ اما چند نفر از شما اسم بازیگر آن را می دانید؟ بعد از گذشت بیش از چهار دهه از فیلم های سه گانه اول جنگ ستارگان مارک هامیل هنور نتوانسته نقش درست و حسابی برای خودش پیدا کند و شاه نقش بودن لوک اسکای واکرش را هم که نادیده بگیریم اصلاً فیلم و نقش درست و حسابی گیرش نمی آید که بخواهد دوباره دیده شود فقط کارنامه اش پر شده از بازی در سریال های آبکی و فیلم های درجه۳ یا صداپیشگی در بازی ها و کارتون های مربوط به مجموعه جنگ ستارگان!

+ نوشته شده توسط امین در چهارشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۹۲ و ساعت 12:37 |

{بخش سوم و پایانی مقاله}

*

راس مالینگر

متولد جولای ۱۹۸۴ ، اولین بار در فیلم پلیس مهدکودک(۱۹۹۰) در حضور آرنولد دیده شد و بعد نقش کوتاهی در سریال رئیس کیه؟(۱۹۹۱) بازی کرد تا اینکه شاه نقشش را در فیلم کمدی/درام بی خواب در سیاتل(۱۹۹۳) بدست آورد که نقش پسر باهوش تام هنکس را بازی می کرد . اما بعد از آن بیشتر به حضور در سریال های تلوزیونی مشغول شد که مهمترینشان پزشک دهکده(۱۹۹۴) و پنج مهمانی(۱۹۹۸) بودند . البته او در دو-سه فیلم دیگر هم حضور داشت که فیلم مرگ ناگهانی(۱۹۹۵) ژان کلود ون دام مهمترینش بود .

علاقه مالینگر به مکانیک خودرو باعث شد تا کم کم از دنیای هنرپیشگی فاصله بگیرد و به کارهای فنی بپردازد به این ترتیب آخرین بار سال ۲۰۰۶ به عنوان بازیگر در یک سریال دیده شد .

راس پس از اینکه در سال ۲۰۰۸ سعی کرد یک خودرو مشابه خودرو معروف جیمز دین را که خودش بازسازی کرده بود بجای نسخه اصلی بفروشد مورد توجه شرکت خودرو سازی مالیبو قرار گرفت و به استخدام آنها در آمد!

*

تینا ماجورینو

متولد فوریه ۱۹۸۵ ، بعد از درخشش در سریال کمپ آواره ها (۱۹۹۲-۱۹۹۳) به سینما راه یافت و نقش های خوبی در فیلم های وقتی یک مرد عاشق زنی می شود(۱۹۹۴) ، کورنا کورنا(۱۹۹۴) ، اندری(۱۹۹۴) و دنیای آب(۱۹۹۵) بدست آورد اما بعد به تلوزیون بازگشت و در چند فیلم تلوزیونی ظاهر شد که مهمترینش آلیس در سرزمین عجایب(۱۹۹۹) بود .

اما بعد از این فیلم اعلام کرد از بازیگری خسته شده و می خواهد به درس و زندگی اش برسد و تا سال ۲۰۰۴ بازیگری را کنار گذاشت . این سال با حضور در فیلم مستقل دینامیت ناپلئون به دنیای بازیگری بازگشت اما نتوانست در سینما نقش مناسبی بدست آورد و تبدیل به بازیگر ثابت سریال های تلوزیونی شد که مهمترینشان سریال های ورونیکا مارس(۲۰۰۴-۲۰۰۷) ، پایان عمیق(۲۰۱۰) و عشق بزرگ(۲۰۰۶-۲۰۱۱) بوده اند .

*

جوزف آشتون

متولد نوامبر ۱۹۸۶ ، اولین بار در فیلم حقه بازهای کوچک(۱۹۹۴) بازی کرد و بعد از آن چند نقش فرعی در سریال های تلوزیونی بدست آورد تا اینکه با فیلم پروراندن درخت کوچک(۱۹۹۷) مورد توجه قرار گرفت و چند جایزه کسب کرد . اما بعد از بازی در اسلپی و وروجک ها(۱۹۹۸) بیشتر به صداپیشگی رو آورد که نمونه بهترین کارهایش انیمیشن سینمایی تارزان(۱۹۹۹) و سریال قدرت موشکی(۱۹۹۹-۲۰۰۴) هستند .

آخرین حضور سینمایی او در فیلم سرخس ها کجا رشد می کنند(۲۰۰۳) بود و سال ۲۰۰۴ از دنیای بازیگری کناره گیری کرد تا شرکت تولید آلبوم موسیقی خودش به نام اندلس انترتیمنت را تاسیس کند .

*

میکو هوگس

متولد فوریه ۱۹۸۶ ، از نژاد سرخپوست های چیکاساو (سرخپوستان چیکساو در اصل شباهت زیادی به سفیدپوستان دارند و همین تعجب نخستین اروپائیانی را که با آنها برخورد کردند برانگیخت و باعث شد خیلی زودتر از سایر قبایل سرخپوست آنها را بین خودشان بپذیرند . هنوز هم ریشه چیکساوها و اینکه چطور از آمریکای شمالی سر در آوردند نامشخص است) ، اولین بار با حضور تاثیرگذار خود در نقش کودک شیطانی فیلم حیوان روانی(۱۹۸۹) استعداد بازیگری اش را نشان داد و در فیلم پلیس مهدکودک(۱۹۹۰) هم بازی کرد ، اما عمده نقش هایش منحصر به حضور کوتاه در سریال های متعدد تلوزیونی ، نقش هایی هم که در پلیس ها و خانواده رابینسون(۱۹۹۴) ، کابوس جدید(۱۹۹۴) ، آپولو۱۳(۱۹۹۵) ، زئوس و رکسان(۱۹۹۷) و تولید مثل(۱۹۹۷) بازی کرد فقط برای رفع تکلیف و حرام کردن استعدادش بود! تا اینکه شاه نقشش را در کد مرکوری(۱۹۹۸) بدست آورد و با ایفای نقش پسری که بیماری اوتیسم دارد از چند جشنواره نیمه مطرح جوایزی بدست آورد .

اما باز هم نادیده گرفته شد و همچنان به حضور در نقش های کوتاه فیلم و سریال های تلوزیونی ادامه داد و بتدریج از همین حضورش هم کاست . در چند سال اخیر تنها نقش قابل توجهی که بدست آورده حضور کوتاهی در فیلم تندر استوایی(۲۰۰۸) بن استیلر بوده است .

*

هیلی جوئل آزمنت

کسی که تعاریف استاندارد بازیگری کودکان را زیر سئوال برد! متولد آوریل ۱۹۸۸ ، اولین نقش مهم زندگی اش کاراکتر فرزند قهرمان فیلم فارست گامپ(۱۹۹۴) بود و بعد از آن مثل اغلب هم سن و سالهایش جذب بازی در سریال های تلوزیونی شد و البته در این حوزه هم حضوری موفق داشت و همزمان در فیلم قلابی(۱۹۹۶) همبازی ژراردپاردیو و وپی گلدبرگ بود .

اما مهمترین نقش زندگی اش را در فیلم ام نایت شیامالان بدست آورد و برای بازی در حس ششم(۱۹۹۹) نامزد جوایز اسکار و گلدن گلاب گردید . بازیش در فیلم پیش پرداخت(۲۰۰۰) چندان مورد توجه قرار نگرفت اما برای فیلم هوش مصنوعی(۲۰۰۱) استیون اسپیلبرگ لیاقت این را داشت که یک بار دیگر نامزد اسکار و گلدن گلاب شود که از او دریغ کردند!

بعد از هوش مصنوعی آزمنت بتدریج حضورش به عنوان بازیگر را کمتر کرد و بیشتر به صداپیشگی روی آورد که می توان به صدای شخصیت اصلی انیمیشن کتاب جنگل۲(۲۰۰۳) و شخصیت اصلی نسخه انگلیسی مجموعه بازی های پادشاهی قلب ها اشاره کرد . البته آزمنت بعد از هوش مصنوعی در چند فیلم دیگر هم بازی کرد که مهمترینش شیرهای دست دوم(۲۰۰۳) بود و بعد از فیلم ناموفق خانه غولها(۲۰۰۷) در فیلم دیگری دیده نشده است .

*

الکس دلینز

متولد ژانویه ۱۹۸۹ ، از سال ۱۹۹۵ در نقش های کوتاه سریال های تلوزیونی حضور یافت تا اینکه با فیلم یکی از این روزهای زیبا(۱۹۹۶) به سینما راه یافت و بعد از آن با بازی در تنها در خانه۳(۱۹۹۷) مشهور شد .

اما او هم کم کم به صداپیشگی رو آورد و بجز چند حضور کوتاه در فیلم هایی مثل وراجی(۲۰۰۰) و اژدهای سرخ(۲۰۰۲) بیشتر به عنوان گوینده کارتون ها یا بازیگر نقش های فرعی سریال های تلوزیونی دیده شد و آخرین نقشش را هم در سال ۲۰۰۷ بازی کرد و از آن زمان دیگر جایی دیده نشده است!

*

جاناتان لیپنیکی

آخرین کودک-بازیگر مشهور دهه نود ، متولد اکتبر ۱۹۹۰ ، اولین بار با بازی در فیلم جری مگوایر(۱۹۹۶) مورد توجه قرار گرفت و بعد از آن در چند سریال تلوزیونی حضور فعالی داشت تا اینکه با فیلم استوارت کوچولو(۱۹۹۹) معروف شد هرچند خیلی ها معتقدند بهترین بازی اش را در فیلم نچندان مشهور خون آشام کوچک(۲۰۰۰) ارائه کرده است .

استوارت کوچولو۲(۲۰۰۲) آخرین حضور موفقش در سینما بود و بعد از آن کارش را به سریال های تلوزیونی محدود کرد و ۴-۵ سالی هم بازیگری را کنار گذاشت تا اینکه دوباره سال ۲۰۰۹ در نقش های کوتاه چند سریال دیده شد .

*

این از سرنوشت بچه های دهه نود ، اگر عمری بود و این وبلاگ به راه ، چند سال دیگر! ببینیم سرنوشت ستاره های کوچک دهه اول هزاره سوم چه شده است!!!

+ نوشته شده توسط امین در پنجشنبه پنجم آبان ۱۳۹۰ و ساعت 20:42 |

{بخش دوم مقاله}

*

آستین اوبراین

متولد می ۱۹۸۱ ، با چهره ای با نمک که بیشتر به درد ایفای نقش بچه های بی دست و پا می خورد! برای مدت کوتاهی جزو بازیگران نوجوان معروف هالیوود بود . اولین تجربه هنرپیشگی اش مرد چمن زن(۱۹۹۲) بود اما سال بعد با فیلم آخرین قهرمان اکشن(۱۹۹۳) در کنار آرنولد ، معروف شد و توانست در چند فیلم خوب دیگر مثل دختر من۲(۱۹۹۴) و آپولو۱۳(۱۹۹۵) بازی کند . همچنین حضورش در سریال سرزمین موعود(۱۹۹۶) مورد توجه قرار گرفت و چند جایزه نصیبش ساخت .

اما بعد از آن اوبراین دیگر نتوانست نقش مناسبی برای خودش پیدا کند و مثل خیلی از هم دوره هایش تبدیل شد به هنرپیشه گمنام فیلم و سریال های درجه۳ .

*

جاناتان تیلور توماس

متولد سپتامبر ۱۹۸۱ ، بیشتر بخاطر گویندگی در سریال های انیمیشنی معروف دهه نود شبکه های آمریکا شهرت دارد و البته صحبت بجای کودکی سیمبا در انیمیشن سینمایی شیرشاه(۱۹۹۴) . با این وجود در تعدادی فیلم و سریال هم بازی کرده که مهمترینشان اینهاست : زندگی رنگی(۱۹۹۱-۱۹۹۳) سریالی که باعث معروفیت جیم کری شد ، مردی در خانه(۱۹۹۵) ، تام و هاک(۱۹۹۵) ، ماجراهای پینوکیو(۱۹۹۶) ، حیات وحش آمریکایی(۱۹۹۷) و سریال تعمیر خانه(۱۹۹۱-۱۹۹۸) .

جاناتان هرچه بزرگتر شد کمتر مقابل دوربین رفت و بیشتر به کارهای فنی مثل گویندگی و ویراستاری پرداخت تا اینکه سال ۲۰۰۶ به طور کامل با دنیای هنرپیشگی و گویندگی خداحافظی کرد . در حال حاضر او به عنوان عکاس با هفته نامه سینمایی "اینترتیمنت ویکلی" همکاری می کند .

*

براد رنفرو

متولد جولای ۱۹۸۲ ، با حضور در فیلم موکل(۱۹۹۴) و بازی قدرتمندش برابر سوزان ساراندون و تامی لی جونز یک شبه معروف شد و پس از آن نقش های خوبی در فیلم های درمان(۱۹۹۵) ، تام و هاک(۱۹۹۵) ، خوابگرها(۱۹۹۶) و شاگرد زرنگ(۱۹۹۸) بدست آورد که همگی مدارکی بودند از استعداد وی در بازیگری . 

ولی رنفرو هم با شروع هزاره جدید راهش را در هالیوود گم کرد و با اینکه در فیلم های نسبتاً مطرحی مثل قلدر(۲۰۰۱) ،  دنیای ارواح(۲۰۰۱) ، ژاکت(۲۰۰۵) ، دهمین و گرگ(۲۰۰۶) و خبرچینها(۲۰۰۸) بازی کرد بیشتر تبدیل شد به ستاره فیلم های درجه۳ غیراخلاقی!

رنفرو با اینکه در سال ۲۰۰۲ با یک دختر ژاپنی ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد نتوانست خودش را پیدا کند و به مواد مخدر رو آورد تا در نهایت فیلم خبرچینها(۲۰۰۸) آخرین حضورش بر پرده باشد . جنازه او را ۱۵ ژانویه ۲۰۰۸ در آپارتمانش پیدا کردند ؛ مرگ بر اثر مصرف همزمان هروئین و مورفین رخ داده بود .

*

کریستین دانست

کریستین دانست متولد آوریل ۱۹۸۲ ، ستاره فهرست ماست . او که از سه سالگی در پیام های بازرگانی جلوی دوربین رفته بود با حضور در سریال داستان های نیویورکی(۱۹۸۹) و فیلم آتش بازی والنتاین(۱۹۹۰) رسماً بازیگر شد اما سال ۱۹۹۴ حضور در دو فیلم مصاحبه با خون آشام و زنان کوچک وی را به شهرت رساند و برای فیلم اول نامزد گلدن گلاب هم گردید .

پس از آن حضور در فیلم های جومانجی(۱۹۹۵) و سگ را بجنبان(۱۹۹۷) و صحبت به جای کودکی شخصیت اصلی انیمیشن آناستازیا(۱۹۹۷) را تجربه کرد . اما بتدریج تبدیل به بازیگر مورد علاقه سازندگان فیلم های رمانتیک و کمدی جوانپسند شد و می رفت تا به سرنوشت اکثر هم دوره ای هایش دچار شود که بازی در فیلم مرد عنکبوتی(۲۰۰۲) زندگی حرفه ای اش را نجات داد .

پس از آنکه با اینکه دانست چند بار در مصاحبه هایش ادعا کرده بود می خواهد بازیگری را کنار بگذارد اما کارنامه بازیگری اش نشان می دهد وی نتنها بازیگری را کنار نگذاشته بلکه جزو هنرپیشه های تراز اول هالیوود شده که حضور سالانه در یکی-دو فیلم بدنه اصلی برایشان کفایت می کند و دیگر حاضر نیست خودش را برای بازی در هر فیلمی کوچک کند .

از آن زمان تا به حال این فیلم های مطرح در کارنامه اش ثبت شده اند : لبخند مونالیزا(۲۰۰۳) ، خورشید ابدی یک ذهن پاک(۲۰۰۴) ، مرد عنکبوتی۲(۲۰۰۴) ، ویمبلدون(۲۰۰۴) ، الیزابت تاون(۲۰۰۵) ، ماری آنتوانت(۲۰۰۶) ، مرد عنکبوتی۳(۲۰۰۷) ، همه چیزهای خوب(۲۰۱۰) و مالیخولیا(۲۰۱۱) که برای این آخری جایزه نخل طلای کن را تصاحب کرده است .

*

برادلی پریس

متولد اکتبر ۱۹۸۲ ، قبل از اینکه با فیلم جومانجی(۱۹۹۵) شهرت جهانی پیدا کند ، پنج سالی کودک بازیگر محبوب سازندگان فیلم و سریال های تلوزیونی بود و آنقدر نقش های مختلفی ایفا کرد که روزی نبود چهره اش بر صفحه تلوزیون دیده نشود!

با این وجود حضورش در سینما بسیار کوتاه بود و بعد از جومانجی فقط یک فیلم مهم دیگر به نام آدم کوچولوها/قرض کننده ها(۱۹۹۷) بازی کرد . برادلی پریس بعد از آن بیشتر به کار گویندگی پرداخت و در تعدادی انیمیشن و بازی کامپیوتری صداپیشه بود تا اینکه سال ۲۰۰۸ به طور کل با دنیای سینما و تلوزیون خداحافظی کرد .

*

جوزف مازولا

متولد سپتامبر ۱۹۸۳ ، بعد از مکالی کالکین دومین کودک-بازیگر محبوب دهه نود بود که از همان ابتدای حضورش بر پرده سینما مورد توجه قرار گرفت . با دو فیلم بی گناه بودن(۱۹۹۰) و بیانیه رادویی(۱۹۹۲) به تماشاگران آمریکایی شناسانده شد و با فیلم پارک ژوراسیک(۱۹۹۳) شهرت جهانی پیدا کرد .

بعد از آن در فیلم هایی مثل رودخانه وحشی(۱۹۹۴) ، درمان(۱۹۹۵) ، سه آرزو(۱۹۹۵) و سیمون بریچ(۱۹۹۸) حضور درخشانی داشت . اما کم کم از صحنه محو شد و به نقش های کم اهمیت و گذری در سریال ها اکتفا نمود تا اینکه سال ۲۰۱۰ با سریال معروف پاسیفیک {اقیانوس آرام} و فیلم شبکه اجتماعی دیوید فینچر دوباره نامش سر زبان ها افتاد .

هرچند سال ۲۰۱۱ در هیچ فیلم و سریالی بازی نداشت ، وجود نامش بین بازیگران فیلم جی.آی.جوی۲ نشان می دهد که دارد سعی می کند دوباره جایگاهی در سینمای بدنه اصلی هالیوود برای خودش دست و پا کند . نشان به آن نشان که اخیراً وب سایتی هم برای گردآوردن هوادارانش طراحی کرده است!

*

لیزل متیوس

متولد مارس ۱۹۸۴ ، با نام اصلی لیزل آن پارتزوکر از خانواده معروف پارتزوکر (صاحب مجموعه هتل های پنج ستاره هایت)  ، نقش هایی هم بازی کرده که مناسب موقعیت اجتماعی اش بوده است! سال ۱۹۹۵ با حضور در فیلم یک پرنسس کوچک در نقش سارا کرو مورد توجه قرار گرفت و سال ۱۹۹۷ در فیلم هواپیمای رئیس جمهور در نقش دختر اول آمریکا ظاهر شد . آخرین نقش آفرینیش در فیلم نچندان معروف باد(۲۰۰۰) بود و بعد از آن ترجیح داد به خانواده اش بپیوندد که درگیر مسائل حقوقی تقسیم اموال خانواده بودند .

 

با اینکه دادگاه در سال ۲۰۰۵ رای به تقسیم اموال خانواده بین مدعیان داد باز هم لیزل آنقدر ثروت گیرش آمد که دیگر نیاز به بازی در فیلم ها نداشته باشد!

{ادامه تا ساعاتی دیگر ...}

+ نوشته شده توسط امین در پنجشنبه پنجم آبان ۱۳۹۰ و ساعت 12:23 |

{بخش اول مقاله}

روی دیگر سکه ؛ بچه های محبوب دهه ۹۰ چه شدند؟!

اگر از مقاله "هالیوود ؛ زمین بازی بچه ها" خوشتان آمده باید بگویم هالیوود برای بچه های بازیگر روی دیگری هم دارد که چندان خوشآیند نیست! بچه ها با آن چهره های شیرین و جذابشان ، اگر به این خاطر محبوب و مشهور شده باشند ، خب این قاعده خلقت است که وقتی بزرگ می شوند چهره شان تغییر می کند ، آن وقت است که از چشم می افتند و دیگر کسی به آنها توجه نمی کند و اگر خیلی وابسته به چهره دوران کودکی و نوجوانیشان شده باشند راحت می شکنند و به دام فساد و مواد مخدر می افتند ، یا در نهایت اگر بازی بلد باشند تبدیل به هنرپیشه های مکمل و فرعی در سریال ها و فیلم های درجه ۲ می شوند!

بچه های دهه نود هالیوود هم از این قاعده مستثنی نبودند! آنها که عمده دلیل شهرتشان بازی در نقش بچه پرروهای نابغه همه فن حریف بود ، حالا دیگر کمتر نام و نشانی در دنیای سینما دارند . در اینجا بیست کودک/نوجوان مشهور سینمای دهه نود آمریکا را داریم که حالا فقط ۲-۳ نفرشان به معنای واقعی کلمه در شغل هنرپیشگی جا افتاده اند ، بقیه یا تبدیل به بازیگران حاشیه شده اند یا کلاً قید بازیگری و شاید هم دنیا را زده اند!

ادوارد فور لانگ

متولد آگوست ۱۹۷۷ ، در یک ریخته گری کار می کرد که مورد توجه یکی از تهیه کنندگان فیلم ترمیناتور ۲ : روز داوری(۱۹۹۱) قرار گرفت و بازی در همین فیلم شد شاه نقش زندگی اش .

بعد از آن در تعدادی فیلم نسبتاً معروف دیگر بازی کرد که می توان به فیلم های قلب آمریکا(۱۹۹۲) ، یک خانه برای خودمان(۱۹۹۳) ، اودسای کوچک(۱۹۹۴) ، قبل و بعد(۱۹۹۶) ، تاریخ مجهول آمریکا(۱۹۹۸) و کارخانه حیوانات(۲۰۰۰) اشاره کرد . فورلانگ در همین دوره وارد دنیای موسیقی هم شد و چند کلیپ اجرا کرد که بویژه در آسیای شرقی بسیار محبوب شدند .

اما ادوارد جوان کم کم به دام اعتیاد افتاد و هرچه بزرگتر شد در هالیوود کمتر مورد توجه قرار گرفت و شروع به بازی در فیلم های درجه۳ کرد تا جایی که تماشاگران حرفه ای به کلی او را فراموش کردند .

اما فورلانگ بعد از ازدواج با ریچل بلا در سال ۲۰۰۶ که حاصل آن یک بچه بوده کمی سر به راه شده که تاثیرش را می توان در بازی دادنش در سریال معروف CSI و فیلم زنبور سبز(۲۰۱۱) دید هرچند هنوز برای بدست آوردن نقش های اصلی فیلم های مهم راه زیادی در پیش دارد .

*

نیک استال

متولد دسامبر ۱۹۷۹ ، بازیگری را از سال ۱۹۹۱ با حضور در فیلم های تلوزیونی آغاز کرد ، اما شاه نقشش را در اولین فیلم ساخته مل گیبسون ، مرد بدون چهره(۱۹۹۳) یافت . ولی بعد از آن خیلی زود تبدیل به ستاره فیلم های درجه۲ یا ایفاگر نقش های چند فریمی فیلم های خاص (مثل فیلم خط باریک قرمز(۱۹۹۸)) شد .

در آغاز هزاره سوم برای مدت کوتاهی دوباره مورد توجه قرار گرفت و نقش های خوبی در فیلم های در اتاق خواب(۲۰۰۱) ، قلدر(۲۰۰۱) ، ترمیناتور۳ : برتری ماشینها(۲۰۰۳) و سریال کارنوال(۲۰۰۳) به دست آورد اما این دوره هم کوتاه بود و استال دوباره تبدیل شد به بازیگر ایده آل فیلم های درجه۳ تلوزیونی و سریال های نچندان مشهور!

*

کلارا دنیس

متولد آوریل ۱۹۷۹ ، او هم هنرپیشگی را از سال ۱۹۹۱ با حضور در سریال های تلوزیونی آغاز کرد و در سال ۱۹۹۴ با حضور در فیلم زنان کوچک معروف شد و همان سال برای بازی در سریال آنچه من زندگی می نامم گلدن گلاب بهترین بازیگر زن مجموعه های تلوزیونی درام را کسب کرد .

کلارا دنیس در دسته خوش شانس های ما قرار می گیرد چون از آن زمان تا به حال همیشه توانسته نقش های خوبی برای خودش دست و پا کند تا جزو بازیگران درجه ۱ طبقه بندی شود . فیلم های تعطیلات در خانه(۱۹۹۵) ، رومئو و ژولیت(۱۹۹۶) ، باران ساز(۱۹۹۷) ، ترمیناتور۳ : برتری ماشینها(۲۰۰۳) ، دختر فروشنده(۲۰۰۵) ، خانواده استون(۲۰۰۵) ، استارداست(۲۰۰۷) و من و اورسن ولز(۲۰۰۹) ، جزو بهترین های کارنامه خانم دنیس هستند .

کلارا دنیس سال ۲۰۱۱ یک بار دیگر برنده گلدن گلاب بهترین هنرپیشه زن مینی سریال های تلوزیونی درام شد ، این بار برای سریال تمپل گراندین .

*

مکالی کالکین

دومین کودک بازیگر معروف تاریخ سینما بعد از شرلی تمپبل ، متولد آگوست ۱۹۸۰ ، قبل از اینکه با فیلم تنها درخانه(۱۹۹۰) شهرت جهانی کسب کند با حضور در تلوزیون و چند فیلم سینمایی مثل عمو باک و نردبان جاکوب ، برای آمریکایی ها شناخته شده بود .

حضور در تنها در خانه چنان شهرتی برای کالکین به ارمغان آورد که در کلیپ جنجالی سیاه یا سفید(۱۹۹۱) مایکل جکسون هم بازی کرد . او همچنین برای بازی در تنها در خانه نامزد جایزه گلدن گلاب هم شد! کالکین در کنار بازی در دنباله تنها در خانه در سال ۱۹۹۲ ، در چند فیلم خوب دیگر حضور یافت مثل دختر من(۱۹۹۱) ، پسر خوب(۱۹۹۳) ، دزدی حتی از پدر(۱۹۹۴) و ریچی ریچ(۱۹۹۴) . اما مکالی بعد از آن ناگهان از دنیای هنرپیشگی کناره گیری کرد و وقتی سال ۲۰۰۳ بازگشت مردم با جوانی معتاد و غرق در فساد اخلاقی مواجه شدند!

هالیوود دیگر به مکالی کالکین روی خوش نشان نداد و حضور او به فیلم های درجه۳ غیر اخلاقی و سریال های دست چندم محدود شد تا یکی از بزرگترین استعدادهای بازیگری نابود شده تلقی شود . مکالی دو برادر بازیگر کوچکتر هم دارد که هرچند هیچکدام به شهرت او نرسیدند اما زندگی با آنها بهتر تا کرده است!

*

کریستینا ریچی

متولد فوریه ۱۹۸۰ ، در سال ۱۹۹۰ با فیلم مسحورکننده ها به سینما وارد شد و سال بعد با حضور درخشان در فیلم کمدی/ترسناک خانواده آدامز به یکی از کودک بازیگران معروف هالیوود تبدیل شد . بعد از آن حدود یک دهه جزو بازیگران جوان تراز اول هالیوود بود و در فیلم های مطرحی بازی کرد مثل کاسپر(۱۹۹۵) ، جستجوکنندگان طلا(۱۹۹۵) ، مخالف جنسیت(۱۹۹۸) ، ترس و نفرت در لاس وگاس(۱۹۹۸) ، اسلپی هالو(۱۹۹۹) و هیولا(۲۰۰۳) و برای فیلم مخالف جنسیت نامزد گلدن گلاب هم گردید .

اما بعد از آن ستاره  خانم ریچی افول کرد و با اینکه هنوز هم بازیگر فعال و پرکاری محسوب می شود دیگر از آن نقش هایی که او را تبدیل به یک ستاره کردند خبری نیست . شاید بتوان مهمترین های کارنامه وی از سال ۲۰۰۴ به بعد را اینها دانست : نفرین شده(۲۰۰۵) ، مسابقه دهنده سرعت(۲۰۰۸) و بعد از مرگ(۲۰۰۹) .

*

الیجا وود

الیجا وود متولد ژانویه ۱۹۸۱ ، اولین بار با حضوری کوتاه در فیلم بازگشت به آینده۲(۱۹۸۹) دیده شد و خیلی زود تبدیل به یکی از پرکار ترین هنرپیشه های نوجوان در سینمای آمریکا شد . از معروف ترین فیلم های این دوره بازیگری اش می توان به فیلم های بهشت(۱۹۹۱) ، اعلامیه رادیویی(۱۹۹۲) ، جوان برای همیشه(۱۹۹۲) ، ماجراهای هاک فین(۱۹۹۳) ، پسر خوب(۱۹۹۳) ، شمال(۱۹۹۴) ، جنگ(۱۹۹۴) و تاثیرات عمیق(۱۹۹۸) اشاره کرد .

وود بالاخره در آستانه ورود به بزرگسالی مزد زحماتش را گرفت و شاه نقشش ، فرودو بگینز ، را در سه گانه بزرگ ارباب حلقه ها بدست آورد .

بعد از سه گانه ارباب حلقه ها با اینکه هواداران پرشمار الیجا وود انتظار داشتند او به حضور پررنگش بر پرده سینماها ادامه دهد ، وود ترجیح داد شمایلی را که با کاراکتر فرودو بگینز برای خودش ساخته خراب نکند و بجز چند حضور کوتاه در فیلم های نچندان مهم (مهمترینش حضور در یکی از نقش های فرعی خورشید ابدی یک ذهن پاک(۲۰۰۴) میشل گندری است) بیشتر به صداپیشگی برای انیمیشن ها روی آورد که حرف زدن بجای پنگوئن اصلی انیمیشن اسکار گرفته پاهای شاد(۲۰۰۶) را می توان مهمترین کارش در این حوزه دانست .

حالا بعد از یک دهه وود دوباره در مجموعه سینمایی دو قسمتی هابیت حضوری کوتاه در همان شاه نقشش دارد که هوادارنش مشتاقند آن را هرچقدر هم کوتاه ، تماشا کنند!

{ادامه تا ساعاتی دیگر ...}

+ نوشته شده توسط امین در چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ و ساعت 21:15 |

هالیوود ؛ زمین بازی بچه ها!!!

بچه ها همیشه جزو عناصر محبوب و دوست داشتنی سینما بوده اند . در حافظه تاریخی سینمای هالیوود هیچ وقت جکی کوگان پسر بچه(۱۹۲۱) ، جکی کوپر اسکیپی(۱۹۳۱) ، جودی گارلند جادوگر شهر اوز(۱۹۳۹) ، جودی فاستر راننده تاکسی(۱۹۷۶) ، هنری توماس و درو باریمور ئی تی(۱۹۸۲) ، هیلی جوئل آزمنت حس ششم(۱۹۹۹) و هوش مصنوعی(۲۰۰۱) ، داکوتا فانینگ مرد خشمگین(۲۰۰۴) ، فردی هایمور جستجوی ناکجاآباد(۲۰۰۴) و ... فراموش نخواهند شد .

یک زمان وقتی پسرها و دخترهای کم سن و سال در فیلم های مخاطب بزرگسال می درخشیدند و تحسین و تشویق منتقدان و تماشاگران را بر می انگیختند به عنوان تک ستاره های نسل خود و آینده بازیگری معرفی می شدند . اما حالا دیگر اوضاع فرق کرده است . بازیگران کودک و نوجوان دیگر برای خودشان یک طیف و صنف قوی در هالیوود محسوب می شوند و هنرپیشه ها باید مثل ورزشکاران حرفه ای از سنین پایین وارد این حرفه شوند تا شانس موفقیت و رقابت را داشته باشند! و دیگر برای پدر و مادرهای آنها هم مهم نیست فیلمی که فرزندانشان بازی می کنند درجه G و PG است یا PG-13 و R ، فقط مهم این است که وزنه سنگینی در کارنامه بازیگریشان باشد!

به همین فیلم های سال ۲۰۱۱ نگاه کنید و ببینید چند تا فیلم بزرگساله هست که روی پاشنه هنرپیشه های کم سن و سال می چرخد؟! کودکان و نوجوانانی که در برخی از این فیلم ها حتی مجال دیده شدن را از هنرپیشه های حرفه ای بزرگسال گرفته اند و خودشان ستاره فیلم هستند! مثال می زنم :

در فیلم "درخت زندگی" ترنس مالیک هانتر مک کراکن در نقش ۱۱ سالگی جک در برابر براد پیت کم نمی آورد ، بازی تی شریدان هم به عنوان برادر جک قابل قبول است .

ابیگیل برسلین ۱۶ ساله (ستاره فیلم "دوشیزه کوچولو آفتاب(۲۰۰۶)") امسال در دو فیلم "جانی جونز" و "شب سال نو" بازی کرده است که به نظر می رسد حضورش در فیلم اول جزو شاه نقش هایش باشد .

سائوریس رونان که مثل برسلین هم ۱۶ ساله است هم نامزد اسکار بوده (برای فیلم "تاوان(۲۰۰۷)") در فیلم "هانا" نقش یک قاتل حرفه ای همه فن حریف را بازی کرد که به وقتش احساساتی هم می شد!

در تیزر فیلم "صدای بلند و فوق العاده نزدیک"استفان داردلی توماس هورن ۱۲ ساله چنان هنرنمایی دارد که تام هنکس و ساندرا بولاک اسکار گرفته اصلاً دیده نمی شوند ، بازیی آنقدر قوی ، حرفه ای و استادانه که تماشاگر را به شک می اندازد این بازی طبیعی است یا محصول جادوی تدوینگر؟!

در فیلم "ما یک باغ وحش خریدیم" ساخته کامرون کراو که در تعطیلات کریسمس اکران خواهد شد دو بازیگر نوجوان حرفه ای ؛ کالین فورد (جک و لوبیای سحرآمیز) و الی فانینگ (وضعیت عجیب بنجامین باتن و سوپر ۸) حضور دارند که بازی هایشان در تیزر فیلم قابل قبول است اما کسی که به عنوان مکمل مت دیمون در این تیزر دیده می شود و می درخشد مگی الیزابت جونز ۶-۷ ساله است که وقتی می خواهد جدی صحبت کند کاملاً در تقلید لحن یک بزرگسال موفق است! مگی یک خواهر بزرگتر هم دارد به نام مری چارلز جونز که ۱۰ ساله است و سابقه بیشتری از خواهرش دارد اما فیلمی به مهمی "ما یک باغ وحش خریدیم" در کارنامه اش دیده نمی شود!

نسخه جدید سه تفنگدار تا چند هفته دیگر اکران می شود و دنیای هالیوود آنقدر عوض شده که نقش اول این داستان کلاسیک را لوگان لورمن ۱۸ ساله بازی کند که تازه قیافه اش جوانتر هم می زند! لوگان لورمن در یک دهه ای که مشغول بازی در هالیوود است کارنامه خیلی سنگینی برای خودش جور کرده و می خواهد با سه تنفگدار به عنوان یک ستاره وارد دنیای بزرگسالان هالیوود شود!

با اینکه "سوپر ۸" در ظاهر شبیه فیلم های تخیلی مورد علاقه نوجوانان است در واقع برای بزرگسالان ساخته شده ؛ بزرگسالانی که با ئی تی و برخورد نزدیک از نوع سوم و دوربین سوپر۸ بزرگ شده اند و خیلی راحت می توانند خودشان را جای شخصیت های اصلی فیلم قرار دهند . بازی همه نوجوانان فیلم عالی است اما طبیعتاً جوئل کارتنی و الی فانینگ که نقش اول هستند بیشتر دیده می شوند .

در "داستان دلفین" هم ظاهراً قرار نبوده ناتان گمبل ۱۴ ساله نقش اول فیلم باشد اما این موقعیت را از آن خود کرده و لشکر بازیگران حرفه ای بزرگسال فیلم را کنار زده است . ناتان در فیلم ترسناک "مه" فرانک دارابونت هم با اینکه عملاً کاره ای نبود خیلی بیشتر از بقیه هنرپیشه ها به چشم می آمد!

ستاره های مجموعه فیلم های هری پاتر با اینکه در زمان فیلمبرداری آخرین قسمت ۲۰-۲۱ ساله بوده اند باید نقش های ۱۷ سالگی شخصیت هایشان در این مجموعه را بازی می کردند . مجموعه ای که جدای از همه ویژگی هایش عملاً چارچوب های روابط کاری بین فیلمسازان و بازیگران نوجوان را تغییر داد .

چندین و چند مثال دیگر هم فقط برای همین فیلم های ۲۰۱۱ می توانم بزنم مثل باید راجب کوین صحبت کنیم ، دیوانگی ، حماقت ، عشق ، موذی و ... که فقط مطلب را طولانی تر می کند .

اما از آن طرف انگار دیگر بازی در فیلم های مخصوص کودکان و نوجوانان برای حضراتشان افت دارد! ببینید ، بازیگران کودک و نوجوانی که در این گونه فیلم ها بازی می کنند از طیف کاملاً متفاوتی هستند و سطح بازی شان هم چندان بالا نیست ، فقط برای سرگرم کردن هم سن و سال های خودشان است . مثلاً

میسون کوک و روان بلانچارد در "بچه های جاسوس۴"

و زاخاری گوردون و رابرت کاپرون در "خاطرات روزانه یک پسر ترسو۲" که البته برای زاخاری بازی در این مجموعه چندان بد نبوده و بین هم سن و سال هایش معروف شده اما برای اینکه توسط بزرگترها تحویل گرفته شود باید نقش های خیلی جدی تری بازی کند!

و اما در آخر می رسیم به "هوگو" مارتین اسکورسیزی ؛

فیلم های اسکورسیزی عمدتاً فیلم هایی خشن و سیاه بوده اند که فقط بزرگتر های عشق فیلم می توانند آنها را تحمل کنند و حتی تعداد بازیگران نوجوانی هم که در این چند دهه نقش های قابل توجهی در فیلم های اسکورسیزی داشته باشند به تعداد انگشتان یک دست هم نبوده است ، حالا اسکورسیزی برای اینکه نشان بدهد دود از کنده بلند می شود یک فیلم نوجوانانه آن هم 3D ساخته که نقش اول هایش دو بازیگر نوجوان حرفه ای ؛ آشا بترفیلد ("مرد گرگی" و سریال مرلین) و جولی گارسی مورتز ("اردنگی زن" و "راهم بده") هستند ، اما سئوال اینجاست که آیا خانواده ها حاضرند فرزندانشان را به دیدن فیلم کارگردانی که جز خشونت و جامعه گریزی چیز دیگری در فیلم های قبلی اش ندیده اند ببرند؟ و بلعکس طرفداران سینمای اسکورسیزی به دیدن چنین فیلم تر و تمیز و کودکانه ای خواهند رفت؟! و آیا آشا بترفیلد و جولی گارسی تبدیل به دونیرو و جودی فاستر هم نسل های خودشان خواهند شد؟!!!

+ نوشته شده توسط امین در شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۰ و ساعت 10:16 |

دیلن(چپ) و کول(راست) اسپروس

Dylan & Cole Sprouse

کول و دیلن اسپروس

تولد : ۴ آگوست ۱۹۹۲ - آرزو ، توسکانی(ایتالیا) - (آمریکایی الاصل)

خویشاوندان مشهور : -

کارنامه :

۱- سریال گریس در آتش(۱۹۹۳-۱۹۹۸) - ۱۱۲ قسمت - هر دو در نقش پاتریک کلی

۲- سریال ای ام دی تی وی(۱۹۹۸) - ۲ قسمت - هر دو در نقش بچه

۳- پدربزرگ(۱۹۹۹) - هر دو در نقش جولین فرانکشتاین مک کریث - همبازی با آدام سندلر

۴- همسر فضانورد(۱۹۹۹) - هر دو در نقش دوقلوها - همبازی با جانی دپ

۵- سریال اتاق کابوس(۲۰۰۱) - یک قسمت - هر دو در نقش دوست

۶- سریال ۷۰ نمایش(۲۰۰۱) - یک قسمت - در نقش بیلی و بابی

۷- سریال دوستان(۲۰۰۰-۲۰۰۱) - ۵ قسمت - فقط کول در نقش بن گیلر

۸- خاطرات یک منحرف(۲۰۰۱) - هر دو در نقش سامی جونیور - همبازی با روزانا آرکوت

۹- مامان رو موقع بوسیدن بابانوئل دیدم(۲۰۰۲) - هر دو در نقش جاستین کاور - همبازی با کانی سلیسی

۱۰- استاد تغییر قیافه(۲۰۰۲) - هر دو در نقش پیستاچیو جوان - همبازی دانا کاروی

۱۱- هشت شب دیوانگی(۲۰۰۲) - هر دو صدای عروسک هلی سرباز کی-بی

۱۲- جک سیبی(۲۰۰۳) - هر دو در نقش جک پنی - همبازی ران مک کوی

۱۳- ۴ لگد جانانه(۲۰۰۳) - در نقش کول و دیلن مارتین - همبازی تام آرنولد

۱۴- قلب فریبکارترین است(۲۰۰۴) - هر دو در نقش نوجوانی جرمیا - همبازی آسیا آرجنتو (نقش کودکی جرمیا را جیمی بنت بازی کرده است)

۱۵ - قللک(۲۰۰۵) - فقط دیلن در نقش کودکی جان - همبازی جکی مکس ورتی

1۶- سریال کارتونی مدرسه جدید امپراتور(۲۰۰۶) - صدای زام و زیم

1۷- سریال اینه رون (۲۰۰۶) - ۲ قسمت - در نقش کودی مارتین و دیویدسون توان

۱۸- هالی دازی(۲۰۰۶) - هر دو صدای بچه

۱۹- یک داستان جدید تواینی : شاهزاده و گدا(۲۰۰۷) - در نقش ادی تودر و تام کنتی

۲۰- سگ های سورتمه(۲۰۰۸) - فقط دلین صدای شانستا

 

۲۱- سریال زندگی در هتل با زاک و کدی(۲۰۰۵-۲۰۰۸) - ۸۸ قسمت - در نقش زاک و کدی مارتین

۲۲- سریال هانامونتانا(۲۰۰۹) - یک قسمت - در نقش زاک و کدی مارتین

۲۳- سریال دنیای مرموز جادوگران(۲۰۰۹) - یک قسمت - در نقش زاک و کدی مارتین

۲۴- پادشاهان اپل تون(۲۰۰۹) - در نقش ویل و کلایتون

۲۵- زندگی هتلی بر عرشه(۲۰۰۸-؟) - ۴۳ قسمت - در نقش زاک و کدی مارتین

۲۶- کونگ فو ماگو(۲۰۱۰) - صدای جاستین ماگو و براد لندرلی

و ...

جوایز :

مشترک :

نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل کمدی جوایز فیلم بلاک باستر برای فیلم پدربزرگ .

نامزد جایزه بهترین بازیگر نوجوان جوایز ام . تی . وی برای فیلم پدربزرگ .

نامزد جایزه بهترین بازیگر نوجوان سریال های تلوزیونی جوایز بازیگران نوجوان برای سریال زندگی در هتل با زاک و کدی و نامزد جایزه بهترین بازیگر نوجوان همین جوایز برای فیلم پدربزرگ .

نامزد جایزه بهترین بازیگر نوجوان فیلم کمدی جوایز ستاره جوان برای فیلم پدربزرگ .

جداگانه :

دیلون برنده دو جایزه بهترین بازیگر نوجوان سریال های تلوزیونی جوایز کودک شیکاگو برای سریال های زندگی در هتل با زاک و کودی و زندگی هتلی بر عرشه .

و ...

 

نقد : برادران اسپروس در حال حاضر معروف ترین دوقلوهای آمریکایی در دنیا هستند . آنها که بازیگری را از ۶ ماهگی در سریال های تلوزیونی شروع کرده اند با اینکه شهرت و محبوبیت زیادی دارند اما هنوز نتوانسته اند در دنیای سینمایی هالیوود جایی برای خود پیدا کنند و هنوز در سریال های کمدی کانال والت دیزنی دست و پا می زنند . هر چند همین سریال ها باعث معروفیتشان شده و آنها را جزو نمادهای نسل امروز جوانان آمریکایی می دانند تا آنجا که برند تجاری مخصوص خودشان را هم دارند .

در این بین به نظر می رسد این دو برادر با وجود اینکه در ظاهر بسیار شبیه هم هستند اما تفاوت های قابل توجهی دارند . دیلن در بازیگری موفق تر بوده و چند جایزه گرفته در حالی که کول تا به حال جایزه ای نگرفته است ، بعلاوه در فیلم ها و سریال ها و حتی عکس های این دوقلوها می توان سرخوشی کودکانه را در کول دید که البته تا حدی هم مصنوعی به نظر می رسد اما چهره دیلن پختگی بیشتری دارد . من که فکر نمی کنم این دو نوجوان در بزرگسالی دوران درخشانی در سینما و تلوزیون داشته باشند اما همین تفاوت های در ظاهر بی اهمیت ممکن است به این نتیجه منتهی گردد که دیلن بتواند برای خودش راه موفقیت دیگری در پیش گیرد اما کول به احتمال زیاد در قفس شهرت دوران کودکی باقی خواهد ماند و گوشت قربانی دیگری برای هالیوود خواهد شد ، تا ببینیم و تعریف کنیم!!!

+ نوشته شده توسط امین در یکشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۸۹ و ساعت 20:56 |

فردی هایمور

Freddi Highmore

فردی هایمور

تولد : ۱۴ فوریه ۱۹۹۲ - لندن(انگلیس)

خویشاوندان مشهور : -

کارنامه :

۱- صحبت با ماه(۱۹۹۹) - در نقش پسر کوچک

۲- حرف های کثیف زنانه(۱۹۹۹) - در نقش سام - همبازی هلنا بوهم کارتر

۳- روز تولد شکسپیر(۲۰۰۰) - در نقش استیو گرین

۴- غبارهای اولون(۲۰۰۱) - در نقش آرتور جوان

۵- جک و لوبیای سحرآمیز(۲۰۰۱) - در نقش پسر داخل پارک - همبازی متیو مودین

۶- من تو را بخاطر خواهم سپرد(۲۰۰۲) - در نقش اسکار بینگلی

۷- دو برادر(۲۰۰۴) - در نقش رول نورماندین - همبازی گای پیرس

۸- جستجوی ناکجاآباد(۲۰۰۴) - در نقش پیتر لولین دیویس - همبازی جانی دپ و کیت وینسلت

۹- پنج بچه و آن(۲۰۰۴) - در نقش روبرت - همبازی کنت برانا

۱۰- چارلی و کارخانه شکلات سازی(۲۰۰۵) - در نقش چارلی بکت - همبازی جانی دپ

۱۱- یک سال خوب(۲۰۰۶) - در نقش کودکی مکس اسکینر

۱۲- آرتور و مینی مویها(۲۰۰۶) - در نقش آرتور - همبازی میا فارو

۱۳- آگوست راش(۲۰۰۷) - در نقش اوان تیلور(آگوست راش) - همبازی رابین ویلیامز

۱۴- قطب نمای طلایی(۲۰۰۷) - صدای پانتولایمون

۱۵- ماجراهای اسپایدرویک(۲۰۰۸) - در نقش جرارد گریس و سایمون گریس - همبازی نیک نولتی

۱۶- کیس واک(۲۰۰۸) - صدای جک کوچولو

۱۷- پسر فضایی(۲۰۰۹) - صدای پسر فضایی

۱۸- آرتور و نفرین مالتازار(۲۰۰۹) - در نقش آرتور - همبازی با میافارو

۱۹- قسمت سوم سه گانه آرتور(۲۰۱۰) - در نقش آرتور - همبازی میافارو

۲۰- آقای هارولد ... و پسرها(۲۰۱۰) - در نقش هیلی

و ...

جوایز :

برنده جایزه بهترین بازیگر جوان آکادمی فیلم های تخیلی-فانتزی-ترسناک برای فیلم آگوست راش و ۳ بار نامزدی این جایزه برای فیلم های جستجوی ناکجاآباد ، چارلی و کارخانه شکلات سازی و ماجراهای اسپایدرویک .

۲ بار برنده جایزه بهترین بازیگر جوان اتحادیه منتقدان مستقل برای فیلم های جستجوی ناکجاآباد و چارلی و کارخانه شکلات سازی و ۲ نامزدی این جایزه برای فیلم های یک سال خوب و آگوست راش .

برنده جایزه بهترین پدیده جوان جوایز امپایر انگلستان برای فیلم جستجوی ناکجاآباد .

برنده جایزه بهترین بازیگر جوان انجمن منتقدان فیلم لاس وگاس برای فیلم جستجوی ناکجاآباد .

نامزد جایزه بهترین بازیگر جوان انگلیسی انجمن منتقدان فیلم لندن برای فیلم جستجوی ناکجاآباد .

نامزد جایزه بهترین بازیگر جوان جوایز ام.تی.وی برای فیلم جستجوی ناکجاآباد .

برنده ۲ جایزه بهترین بازیگر جوان انجمن منقدان فیلم فینیکس برای فیلم های جستجوی ناکجاآباد و چارلی و کارخانه شکلات سازی .

جایزه پدیده جدید سینما سال ۲۰۰۵ از جوایز فیلم سیاتل .

نامزد ۲ جایزه بهترین بازیگر جوان و بهترین تیم بازیگری اتحادیه بازیگران نمایشی برای فیلم جستجوی ناکجاآباد .

برنده جایزه بهترین تیم بازیگری جوان جوایز بازیگران جوان برای فیلم جستجوی ناکجاآباد و پنج بار نامزدی جایزه بهترین بازیگر جوان از این جوایز برای فیلم های جستجوی ناکجاآباد ، چارلی و کارخانه شکلات سازی ، آرتور و مینیمویها ، آگوست راش و ماجراهای اسپایدرویک .

و ...

نقد : فردی هایمور که اغلب فیلم هایش به فارسی دوبله و پخش شده اند از سال ۲۰۰۴ با ۳ نقش آفرینی به یاد ماندنی تبدیل به معروف ترین بازیگر نوجوان شد و جایزه اش نقش اولی فیلم پرفروش تیم برتون (چارلی و کارخانه شکلات سازی) بود . هایمور با وجود بازی در چند فیلم جدی مثل آگوست راش و یک سال خوب ، به خاطر سبک تند و تیز بازی اش بیشتر برای نقش آفرینی در فیلم های ژانر کودک و نوجوان انتخاب شده است و بخاطر نوع صدا و لحنش هم در دو-سه سال اخیر بیشتر صداپیشگی را پیشه کرده است . حال باید دید طی چند سال آینده هایمور می تواند جایگاه خود را در هالیوود حفظ کند و نقش های خوبی مناسب بالا رفتن سنش پیدا کند یا به همین روند صداپیشگی اش ادامه خواهد داد و بیشتر به عنوان یک دوبلور در آمریکا شناخته خواهد شد .

+ نوشته شده توسط امین در چهارشنبه یازدهم فروردین ۱۳۸۹ و ساعت 19:27 |

ابیگیل برسلین

Abigail Breslin

ابیگیل برسلین

تولد : ۱۴ آوریل ۱۹۹۶ - نیویورک

خویشاوندان مشهور : برادر اسپنسر برسلین(بازیگر نوجوان)

کارنامه :

۱- نشانه ها(۲۰۰۲) - در نقش بو هیز - همبازی با مل گیبسون

۲- سریال شکاف(۲۰۰۲) - یک قسمت - در نقش کایلا آدامز

۳- سریال چرا تو رو دوست دارم(۲۰۰۲) - یک قسمت - در نقش جوسی

۴- سرافرازی هلن(۲۰۰۴) - در نقش سارا دیویس - همبازی کیت هادسن

۵- خاطرات روزانه سلطنتی۲(۲۰۰۴) - در نقش دختر هنرپیشه کارولینایی - همبازی آن هاتاوی

۶- کین(۲۰۰۴) - در نقش کارلا بدیک - همبازی دامین لوئیس

۷- سریال قانون و دیگران(۲۰۰۴) - یک قسمت - در نقش پتی برانسون

۸- سریال کشتی ان.سی.آی.اس(۲۰۰۴) - یک قسمت - در نقش سندی واتسون

۹- شاه بلوط(۲۰۰۴) - در نقش ری

۱۰- سیاره خانوادگی(۲۰۰۵) - در نقش نیکول - همبازی توری اسپلینگ

۱۱- دوشیزه کوچولو آفتاب(۲۰۰۶) - در نقش الیور هوور - همبازی آلن آرکین و استیو کارل

۱۲- سریال ارواح نجواگر(۲۰۰۵) - یک قسمت - در نقش سارا آپلیت

۱۳- دوست خیالی(۲۰۰۶) - در نقش هلی

۱۴- سریال استخوان بندی گری(۲۰۰۶) - یک قسمت - در نقش مگان کلور

۱۵- مهلت بخشیدن(۲۰۰۶) - در نقش امیلی رز - همبازی جیمز گارنر

۱۶- بابانوئل۳(۲۰۰۶) - در نقش تریس - همبازی تیم آلن

۱۷- هواپیمایی هاپوها(۲۰۰۶) - صدای رزبود

۱۸- رزرو نمی کنیم(۲۰۰۷) - در نقش زوئی - همبازی کاترین زتاجونز و آرون اکهارت

۱۹- حتماً ، شاید(۲۰۰۸) - در نقش مایا هیز - همبازی رایان رینولدز

۲۰- جزیره نیم(۲۰۰۸) - در نقش نیم رزی - همبازی جودی فاستر

۲۱- کیت کیتردیگ: یک دختر آمریکایی(۲۰۰۸) - در نقش مارگارت میلدرد(کیت کیتردیگ)

۲۲- نگهبان خواهرم(۲۰۰۹) - در نقش آندرومدئا فیتزجرارد - همبازی کامرون دیاز

۲۳- سرزمین زامبی(۲۰۰۹) - در نقش روک کوچولو - همبازی وودی هارلسون

۲۴- درجه تلاش(۲۰۱۰) - صدای جینا

۲۵- جینی جونز(۲۰۱۱) - در نقش جینی جونز

۲۶- رانگو(۲۰۱۱) - صدای ؟؟؟

۲۷- انتقام : داستان یک عشق(۲۰۱۰) - در نقش بتی ماگوری

۲۸- النور محبوب(۲۰۱۰) - در نقش مکس

۲۹- خوشه وحشی(۲۰۱۰) - صدای ؟؟؟

و ...

جوایز :

نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

نامزد جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

برنده جایزه بهترین بازیگر جوان انجمن منتقدان سینمایی برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

نامزد جایزه منقدان فیلم شیکاگو بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

نامزد جایزه بهترین پدیده جدید جوایز امپایر انگلیس برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

نامزد مشترک جایزه گاتهام بهترین گروه بازیگری برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

برنده جایزه منتقدان فیلم لس آنجلس بهترین بازیگر جوان برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

نامزد جایزه ام تی وی بهترین هنرپیشه جوان برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

برنده جایزه انجمن منتقدان اینترنتی بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

برنده جوایز انجمن منقدان سینمایی فینیکس بهترین بازیگر نقش مکمل جوان و بهترین گروه بازیگری برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب ، و نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل جوان این انجمن برای فیلم نشانه ها .

نامزد جایزه سیاتل بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

برنده مشترک جایزه انجمن بازیگران آمریکا بهترین گروه بازیگری برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب و نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن این انجمن برای همین فیلم .

نامزد جایزه منتخبان جوان بهترین بازیگر زن فیلم های اکشن برای فیلم جزیره نیم .

برنده جایزه بهترین بازیگر زن فستیوال فیلم توکیو برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب .

برنده جایزه بازیگران جوان بهترین بازیگر جوان برای فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب و برنده جایزه بهترین گروه بازیگران نوجوان این جوایز برای فیلم کیت کیتردیگ: یک دختر آمریکایی و ۳ نامزدی دیگر این جوایز برای فیلم های نشانه ها ، رزرو نمی کنیم و کیت کیتردیگ: یک دختر آمریکایی .

برنده جایزه هالیوود جوان بهترین پدیده سال ۲۰۰۹ .

و ...

نقد : تا قبل از اکران فیلم دوشیزه کوچولو آفتاب ، داکوتا فانینگ عنوان بهترین بازیگر دختر نوجوان آمریکا را در اختیار داشت اما بازی درخشان ابیگیل برسلین در آن فیلم که حتی نامزدی اسکار را در سن ۱۰ سالگی برایش به دنبال داشت این عنوان را نصیب وی نمود . خانم برسلین با ایفای نقش های احساسی و متفاوت در فیلم هایی که ربط چندانی به سینمای کودک و نوجوان ندارد از حالا به عنوان یک شبه بازیگر بزرگسال و صاحب سبک شناخته می شود و مرزهای جدیدی را برای حدود و توانایی ایفای نقش توسط نوجوانان در هالیوود ترسیم کرده است . ابیگیل برسلین با این کارنامه درخشان و بازی های فوق العاده بعید است در دام های هالیوود گرفتار شود مگر آنکه اتفاقات دیگری برای وی بیافتد . راجب برادر ابیگیل (اسپنسر) هم در آینده خواهم نوشت .

+ نوشته شده توسط امین در سه شنبه دهم فروردین ۱۳۸۹ و ساعت 17:34 |

پسرخاله ام دیروز که وبلاگم را دید پرسید گوشت قربانی هالیوود یعنی چی ؟ خب شاید برای بعضی ها ، بخصوص جوانتر هایی که زرق و برق های ظاهری هالیوود برایشان مهمتر از هنر واقعی باشد (منظورم شما نیستیدها!) این عبارت نامفهوم باشد .

حالا برای اینکه کمی بیشتر متوجه منظورم بشوید چند مثال تصویری می زنم . افراد زیر در زمان نوجوانی جزو معروف ترین هنرپیشه ها و ستارگان نسل خود محسوب می شدند . می توانید بگویید حالا کدام یک از آنها در مجالس هالیوود بالای مجلس می نشینند و کدام یک پایین مجلس ، و کدامیک را اصلاً راه نمی دهند؟!!

هیلی جوئل آزمنت

Haley Joel Osment

 

درو باریمور

Drew Barrymore

کریستیان بیل

Christian Bale

 

هنری توماس

Henry Thomas

 

لئوناردو دی کاپریو

Leonardo DiCaprio

 

جودی فاستر

Jodie Foster

 

ادوارد فورلانگ

Edward Furlong

 

مکالی کالکین

Macaulay Culkin

 

کریگ کامرون

Craig Cameron

 

شیالابوف

Shia LaBeouf

 

رالف مک کیو

Ralph Macchio

 

الیجا وود

Elijah Wood

 

و ...

+ نوشته شده توسط امین در دوشنبه نهم فروردین ۱۳۸۹ و ساعت 11:58 |

لوگان لرمن

Logan Lerman

لوگان لرمن

تولد : ۱۲ ژانویه ۱۹۹۲ - بورلی هیلز کالیفرنیا

خویشاوندان مشهور : خواهر لیندزی لرمن(بازیگر خردسال)

کارنامه :

۱- میهن پرست(۲۰۰۰) - در نقش ویلیام مارتین - همبازی با مل گیبسون

۲- آنچه زنان می خواهند(۲۰۰۰) - در نقش کودکی نیک مارشال

۳- رانندگی پسرها در ماشین ها(۲۰۰۱) - در نقش ۸ سالگی جیسون

۴- سریال فلانیرها(۲۰۰۳)

۵- سریال خانه رنگ شده(۲۰۰۳) - در نقش لوک چندلر - همبازی با اسکات گلن

۶- سریال ۱۰-۸(۲۰۰۳) - ۱ قسمت - در نقش بابی جاستو

۷- تاثیر پروانه ای(۲۰۰۴) - در نقش ۷ سالگی اوان

۸- سریال جک و بابی(۲۰۰۴) - در نقش بابی مک کالیستر

۹- صدای جغد(۲۰۰۵) - در نقش روی ابرهارت - همبازی با لوک ویلسون

۱۰- شماره ۲۳(۲۰۰۷) - در نقش رابین اسپراو - همبازی با جیم کری

۱۱ - قطار ۳:۱۰ به یوما(۲۰۰۷) - در نقش ویلیام اوانز - همبازی با راسل کراو و کریستیان بیل

۱۲- بیلی(۲۰۰۷) - در نقش بچه - همبازی با آرون اکهارت

۱۳- من تنها و یکه(۲۰۰۹) - در نقش جورجی دوراوکس - همبازی با رنه زلوگر

۱۴- بازیکن(۲۰۰۹) - در نقش سیمون سیلورتون - همبازی جرارد باتلر

۱۵- پرسی جکسون و دزدان صاعقه(۲۰۱۰) - در نقش پرسی جکسون - همبازی با شان بین

و ...

جوایز :

نامزد مشترک جایزه بهترین گروه بازیگری اتحادیه بازیگران سینمایی برای فیلم قطار ۳:۱۰ به یوما .

برنده ۳ جایزه از جوایز بازیگران نوجوان برای فیلم های جک و بابی و صدای جغد و سریال خانه رنگ شده و نامزدی ۲ جایزه از جوایز بازیگران نوجوان برای فیلم های میهن پرست و ۳:۱۰ دقیقه به یوما .

نقد : لوگان لرمن با اینکه نقش های خوبی از ابتدای بازیگری نصیبش شده اما در هیچ کدام از آنها نقش آفرینی متفاوت و ماندگاری نداشته است و حتی در فیلم پرسی جکسون هم نتوانسته در حد و اندازه های بازیگرانی مثل دانیل رادکلیف و فردی هایمور که نقش های مشابهی داشته اند ظاهر شود . لوگان لرمن از آن دست هنرپیشه هایی است که انگ "پسر خوشگله قهرمان" کاملاً برایش مناسب است و تا ۲-۳ سال دیگر در فیلم های عاشقانه جوان پسند ذوب خواهد شد ؛ گوشت قربانی دیگری برای خدایان هالیوود!!!!

+ نوشته شده توسط امین در یکشنبه هشتم فروردین ۱۳۸۹ و ساعت 11:27 |

پیشگفتار : از این پس با مجموعه مطالب کودکستان هالیوود در خدمت شما خواهم بود . این مجموعه به معرفی کوتاهی از گوشت قربانی های آینده هالیوود می پردازد ! بازیگران کودک و نوجوانی که در حال حاضر ستاره های نسل خود محسوب می شوند اما اغلب آنها با رسیدن به سن جوانی در سینمای مبتذل و رده ب حذف می شوند و جای خود را به بازیگران بزرگسالی می دهند که بازیگری را از کلاس های حرفه ای آموخته اند نه از مهدکودک ها!

این بازیگران را در اینجا معرفی می کنیم تا فراموشمان نشود و اگر عمری بود و این وبلاگ باقی ، چند سال بعد برگردیم و ببینیم چه سرنوشتی در هالیوود نصیبشان شده است!

**********************************************************************************

جیمی بنت

Jimmy Bennett

جیمی بنت

تولد : ۹ فوریه ۱۹۹۶ - سالبیچ کالیفرنیا

خویشاوندان مشهور : -

کارنامه :

۱- سریال داروی قوی(۲۰۰۲) - ۱ قسمت - در نقش ویلی

۲- سریال نگهبان(۲۰۰۲) - ۱ قسمت - در نقش مدی

۳- سریال قضاوت امی(۲۰۰۳) - ۱ قسمت - در نقش کری سینکلر

۴- روز پرستاری پدر(۲۰۰۳) - در نقش تونی(فلش) - همبازی با ادی مورفی

۵- سریال کارتونی من تو کریسمس سگ گرفتم ، چارلی براون(۲۰۰۳) - صدای ران وان پلنت

۶- سریال سی اس آی(۲۲۰۴) - ۱ قسمت - در نقش هنری تورنر

۷- وینی پو : جوانی رو(۲۰۰۴) - صدای رو

۸- قلب فریبکارترین است(۲۰۰۴) - در نقش جرمیا - همبازی با آسیا آرجنتو

۹- مجری اخبار : افسانه ران بورگندی(۲۰۰۴) - در نقش تومی - همبازی با ویل فارل

۱۰- قطار سریع السیر قطبی(۲۰۰۴) - صدای کودک تنها

۱۱- گروگان(۲۰۰۵) - در نقش تومی اسمیت - همبازی با بروس ویلیس

۱۲- وحشت در آمیتی ویل(۲۰۰۵) - در نقش مایکل لوتز - همبازی با رایان رینولدز

۱۳- سریال کاراگاه(۲۰۰۵) - در نقش اوان تمپونی - همبازی با تام برینجر

۱۴- سریال اوروود(۲۰۰۵) - ۳ قسمت - در نقش سام فنی

۱۵- پو و جشن هالیووین(۲۰۰۵) - صدای رو

۱۶- دیوار آتش(۲۰۰۶) - در نقش اندی استانفیلد - همبازی با هریسون فورد

۱۷- پوزیدون(۲۰۰۶) - در نقش کانر جیمز - همبازی با جاش لوکاس

۱۸- طعمه کوسه(۲۰۰۶) - صدای پی جوان

۱۹- کارتون اون یه قلدره ، چارلی براون(۲۰۰۶) - صدای رنو

۲۰- سریال دختران گیلمور(۲۰۰۶) - ۱ قسمت - در نقش ماکو

۲۱- اوان توانا(۲۰۰۷) - در نقش رایان بکستور - همبازی با استیو کارل

۲۲- جنوب پیکو(۲۰۰۷) - در نقش مارک وستون - همبازی با کیپ پاردو

۲۳- کم ظرفیت(۲۰۰۸) - در نقش دیلون - همبازی متیو برودریک

۲۴- سگ های سورتمه(۲۰۰۸) - صدای بودها

۲۵- راننده کامیون(۲۰۰۸) - در نقش پیتر - همبازی میشل موناگان

۲۶- سفر ستاره ای(۲۰۰۹) - در نقش کودکی جیمز تی کرک

۲۷- زندگی های دزدی(۲۰۰۹) - در نقش جان - همبازی با جاش لوکاس

۲۸- یتیم(۲۰۰۹) - در نقش دانیل کولمن - همبازی با ورا فارمیگاچ

۲۹- کوتاهها(۲۰۰۹) - در نقش توئی تامپسون

۳۰ - ماه آلاباما(۲۰۰۹) - در نقش مون بلیک - همبازی با جان گودمن

۳۱- بونز(۲۰۱۰) - در نقش بونز ویت

۳۲- بازگشت کاپیتان کیدد(۲۰۱۱) - در نقش کول ویلیتز

و ...

جوایز :

برنده جایزه مشترک بهترین بازی گروهی بازیگران نوجوان برای انیمیشن قطار سریع السیر قطبی و ۵ بار نامزدی جوایز بازیگران نوجوان برای فیلم های روز پرستاری پدر(۲ بخش) ، دیوار آتش ، اوان توانا و کوتاهها

نقد : تا امروز فقط تعداد کمی از بازی های این بازیگر نوجوان را تماشا کرده ام ، بازی او در روز پرستاری پدر در نقش تونی(فلش) قابل توجه بود . در فیلم های گروگان و دیوار آتش چندان به چشم نمی آمد اما حضور چند دقیقه اش در سفر ستاره ایی قابل ستایش است . جیمی بنت اگر بتواند همین روند هوشمندانه انتخاب نقش را تا سن ۲۰ سالگی (۶ سال دیگر) ادامه دهد ، از دام های هالیوود رها شده و به یک بازیگر سطح اول تبدیل خواهد شد .

+ نوشته شده توسط امین در شنبه هفتم فروردین ۱۳۸۹ و ساعت 19:29 |